Alpy, Altöting a rodný dům papeže.

27.04.2008, článek vložil P. Milan Vavro

Zveme vás na třídenní farní zájezd do Německa a Rakouska 17. – 19. června 2008. Navštívíme poutní místo Altöting, rodný dům papeže Benedikta XVI. a budeme obdivovat krásu rakouských Alp.

Program:

1.     den

Německý národní park Berchtesgaden – jeden z nejkrásnějších koutů Evropy. Vyhlídkovou cestou přijedeme na parkoviště a odtud pěšky na vrcholek hory Kehlstein, kde je chata „Hitlerovo orlí hnízdo". Odtud překrásný výhled na pohoří. (historie budování chaty). Kdo si netroufá, může zůstat na parkovišti, i zde to stojí za pohled.

Orlí hnízdo

Přejezd k jezeru Konigssee, možnost vyhlídkové plavby lodí na ostrov St. Bartolomea.

jezero Konigssee

s. Bartoloměj na Konigssee

Zastavíme se ve vesnici Schwend, kde působil mnoho let P. Kotulan, rodák z Bedřichovic a v kostele budeme na mši svaté. Nocleh v penzionu Fisch v Keiserwinkel – městečko Walchsee u jezera pod pohořím Smělého Císaře.

schwendt

krajina u Walchsee

2.     den

Po snídani vyjedeme vysokohorskou panoramatickou silnicí Grossglockner – Hochalpenstrasse pod jeden z vrcholů Edelweisspitze (2577m) . Fantastický výhled na pohoří (snad bude pěkné počasí).

Grosglockner

Zastávka na vyhlídce Franze Josefa pod nejvyšší rakouskou horou Grossglockner (3797m) s pohledem na největší rakouský ledovec Pastersee, ke kterému je možnost procházky.

3.     den

Ráno se vydáme do Německa, kde navštívíme největší bavorské poutní místo Altöting. V poutní kapli nebo v kostele plánujeme mši svatou, je možnost navštívit výstavu o sv. Otci.

Altoting

milostná kaple

votivní dary a obrázky

Několik kilometrů odtud se nachází městečko Marktl am Inn, rodiště papeže Benedikta XVI. V kostel budeme mít mariánskou pobožnost a uvidíme křtitelnici, ve které byl pokřtěn Josef Ratzinger. Na náměstí shlédneme v rodném domě sv. Otce expozici o jeho životě.

Marktl am Inn

kostel v Marktlu

křtitelnice

rodný dům

výstava o papeži

Doprava bude autobusem, na některá místa je možnost pěší vycházky, kdo se necítí, uvidí vše i z míst, kam přijede autobus.

Noclehy dva se snídaní (penzion - pokoje).

Cena 2.900,- Kč (plavba lodí a vstupné na výstavy nejsou v ceně).

Kolik Euro doporučujeme vzít sebou, bude upřesněno. Podle internetu: Výjezd na Orlí hnízdo (příplatek: 14 EUR - cca 392 Kč) projížďka lodí po Königsee (příplatek: 11 EUR - cca 308 Kč)

Zájemci, prosíme, zapisujte se v sakristii.

K článku byl přidán 1 komentář.
(Vložen 02.01.2010 18:20:40).

Zobrazit komentáře :: Vložit příspěvek