Boží vůle a utrpení člověka

06.01.2018, článek vložil P. Milan Vavro

Duchovní obnova pod vedením sestry Veroniky Barátové z Komunity blahoslavenství s názvem Boží vůle a utrpení člověka se uskuteční 20. ledna 2018 od 9.00 hod v prostorách kina Scala v Brně.

Věříme, že toto nelehké téma na úvod nového roku se nám bude ve světle nedávné vánoční doby zpracovávat daleko snadněji.

Pro ukázku uvádíme pár otázek, kterými se bude sestra Veronika zabývat: Chce Bůh utrpení člověka? Pokud ne, proč mu nezabrání, nebo proč ho dopouští? Posílá nám utrpení jako zkoušku? Proč i po mnohých modlitbách někoho neuzdraví? Proč trpí i nevinní? Jak se vyrovnat s obrazem Boha – Lásky v konfrontaci s utrpením? Je na tyto otázky jednoznačná odpověď? A jak poznávat Boží vůli v běžném životě? Co když se zmýlíme, když Boží vůli nenaplníme?

Otázky, které nám klade život… Pokus vnést alespoň základní světlo v souladu s křesťanským učením.

Více na www.duchovniobnova.cz nebo www.credonadacnifond.cz.