Což se vydat na Velehrad?

06.08.2011, článek vložil P. Milan Vavro

Tři roky - a tři pouti zbývají do 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu. Nechcete se s námi vydat na pěší nebo autobusovou pouť?

Pěší pouť je zvláštním projevem víry, prožitku společenství a zdrojem Božího obdarování.

Informace k pěší pouti na Velehrad:

Pěší poutníci vychází ze Slavkova ve čtvrtek 25. srpna ráno v 9 hodin, batohy a spacáky odveze auto do Žarošic. Tam se spojíme s proudem poutníků z Vranova nad Dyjí, kteří už půjdou čtvrtý den. V pátek bude zastavení na Klimentku, kde uložíme prsť (hlínu), kterou přivezla loni v srpnu slavkovská mládež z Balkánu od hrobů svatých žáků cyrilometodějských, z albánského Beratu a makedonského Ochridu.
Pouť vrcholí na Velehradě v sobotu 27. srpna ve 12.00 h mší sv. s kardinálem Miloslavem Vlkem a besedou s prof. P. Petrem Piťhou.
Můžete se účastnit také kratší varianty - sobotní krátké osmi kilometrové pouti nebo jet autobusem přímo na Velehrad na mši svatou.
Autobus pojede v sobotu 27.8. v 6.45 od kostela ze Slavkova a vezme pěší poutníky zpět.
Prosíme zájemce o pěší i autobusovou pouť, aby se určitě zapsali v kostele do 21.8.
Ostatní informace www.poutník.cz

pout Velehrad