Cyklosardinky Šumava

15.09.2010, článek vložil P. Milan Vavro

Mládež ze spolča Sardinky se vydala objevovat krásy Šumavy.

Další fotografie ze Šumavy.Po loňských Cyklosardinkách Pálava 2009 se uskutečnila akce Cyklosardinky Šumava 2010 ve dnech 25. - 29. července na faru v Petrovicích u Sušice a okolí.

fara Petrovice

Jelo nás celkem devět (otec Milan, Přema, Martin, Jirka, Jaruš, Lucka, Vojta, Kristýna a Aneta), a ač tomu spousta lidí nemohla uvěřit, tak jsme se s veškerou výbavou včetně kol vešli do jednoho auta. Cesta tam (stejně tak i zpátky) sice nebyla zrovna nejpříjemnější, vzdálenost ze Slavkova do Petrovicje zhruba 300 km a nám trvala asi 6 hodin, ale stála za to. Za ten krátký čas, co jsme tam strávili, jsme autem, pěšky nebo na kole navštívili mnoho zajímavého.

jezero Laka

Z přírody jsme viděli prameny Vltavy, jezero Laka a rašeliniště na Jezerní slati.

kola

Z památek hrady Rabí, Velhartice a Kašperk, ale i mnoho krásných kostelů a kapliček. Jeden z nejzajímavějších byl kostel sv. Vintíře v Dobré Vodě u Hartmanic se skleněnou výzdobou.

u Velhartic

Hlavně jsme rádi, že se nic vážného nestalo nám ani technice. Už se těšíme na další Cyklosardinky … 2011

Martin Knotek