Diecézní pouť rodin a farností ve Žďáru nad Sázavou

19.08.2006, článek vložil P. Milan Vavro

Diecézní pouť rodin a farností ve Žďáru nad Sázavou se za přítomnosti brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho bude konat v sobotu 2. září od 9.00 do 16.00 hodin.

Žďár nad Sázavou: Také letos zve otec biskup Vojtěch Cikrle všechny malé i velké poutníky ke společně prožitému dni v přívětivém prostředí areálu žďárského zámku a Zelené Hory. Moto letošní Diecézní pouti rodin a farností do Žďáru nad Sázavou, která se bude konat v sobotu 2. září 2006, zní: „Objevme své hřivny".

Program:

• 09.00 Příprava na bohoslužbu - svědectví rodin, zpívání s kapelou
  • 10.00 Pontifikální mše svatá - celebruje brněnský biskup Vojtěch Cikrle
  • 11.30 Program na hlavním pódiu, na zámeckých nádvořích a v bazilice - loutkové divadlo, koncerty, krátké přednášky pro rodiče a mládež, výtvarné dílny, soutěže, lukostřelba, pohádková zahrada, adorace, prohlídka muzeí. a další.
  • 15.45 Závěrečná modlitba, požehnání, písnička na cestu

V programu během dne vystoupí: P. Vojtěch Kodet, O.Carm., Divadlo Polárka, folkrocková skupina Cymbelín, písničkářské duo Žamboši a další. Moderátorem dne bude Luděk Strašák.

Po celou dobu programu je prohlídka areálu kláštera, zámku a Zelené Hory pro všechny účastníky pouti zdarma.

Pro maminky s kojenci je k dispozici místnost pro přebalování.

K obědu je možné zakoupit si párky.

Po skončení pouti naváže další program v rámci tzv. Klášterní noci, která se loni setkala s velkým zájmem přítomných a také letos nabídne možnost příjemně stráveného večerního času.