Divadelní spolek zve na dvě představení - na premiéru obnovené pohádky a reprízu Lakomce

25.10.2016, článek vložil Jan Matyáš

Mnozí si vzpomenou, že v dobách začátků Farního divadla Simsala Bim velmi zabodovala pohádka O stříbrné růži.

Bylo to před 12 lety, pohádka se hrála celkem 4x a pouze ve farním sále, který na všech představeních praskal ve švech. Jednou jsme napočítali 120 diváků. Šílené! Lidé tenkrát seděli všude, kde se dalo, ti poslední nakukovali otevřenými dveřmi z chodby...

Mnozí si vzpomenou, že v dobách začátků Farního divadla Simsala Bim, velmi zabodovala pohádka O stříbrné růži. Bylo to před 12 lety, pohádka se hrála celkem 4x a pouze ve farním sále, který na všech představeních praskal ve švech. Jednou jsme napočítali 120 diváků. Šílené! Lidé tenkrát seděli všude, kde se dalo, a ti poslední nakukovali otevřenými dveřmi z chodby.

Z dětských diváků té doby jsou už dospělí a ve farnosti se nám to dětmi doslova hemží.

Proto jsme se v Divadelním spolku rozhodli tuto úspěšnou pohádku znovu nastudovat.

V SC Bonaparte ji budete moci shlédnout v těchto termínech:
  • sobota 12.listopadu v 15 hod.,
  • neděle 13.listopadu v 16 hod.

V režii Stanislava Olbrichta se představí tito herci:
  • vypravěč:   Elena Knotková
  • král Hyacint III.:   Milan Kohoutek
  • královna Hortenzie:   Marcela Rotreklová
  • princezna Růžička:   Markétka Moudrá
  • dvorní dáma Fuchsie:   Sisi Nováková/Bára Šujanová
  • dvorní dáma Bromélie:   Šárka Šelbická/Lucie Hložková
  • víla Primula:   Alena Doleželová/Martina Tesaříková
  • Petr Klíč:   Ondřej Mlčoch/Marek Navrátil
  • dědeček Tymián:   Adam Šimoník
  • bába Divizna:   Marie Gottwaldová
  • král Rampouch XIII.:   Martin Bár
  • Mrazivec:   Zdislava Nováková
  • Ledovec:   Zdeněk Novák/Růženka Tesáčková

Také ve Slavkově uvedeme ještě jednu reprízu úspěšné komedie Lakomec, protože zářijová premiéra i repríza byly vyprodané už v předprodeji a na mnohé, kteří se spoléhali, že lístky koupí před představením, se už bohužel nedostalo.
  • Repríza Lakomce se uskuteční v neděli 20. listopadu 2016 v 16.00 hodin na prknech slavkovského Společenského centra Bonaparte.

Předprodej vstupenek na premiéru pohádky O stříbrné růži i reprízu Lakomce začíná ve středu 26. října 2016 v Infocentru na náměstí ve Slavkově.

Za Divadelní spolek Slavkov u Brna
Ludmila Nosková

Milan Hrazdílek jako Harpagon
(premiéra Lakomce v září 2016)