Fejeton: Olympiáda 2006

25.03.2006, článek vložil Jan Matyáš

Sledovali jste letošní olympiádu v Turíně? Musím se přiznat, že já příliš ne. Kromě zápasů našich hokejistů...

Nepromeškal jsem jediné jejich utkání. Od obrazovky mě neodehnal ani pozdní vysílací čas, ani rodiče s úsměvem opakující, že i když vyhrajeme, rohlíky stejně zadarmo nebudou.

Jistě uznáte, že ve vypjatých momentech zápasu není jen tak zůstat dost potichu a nevzbudit spáče ve vedlejší místnosti, které drama na ledovém oválu nedokázalo udržet v bdělém stavu.

Člověk by chtěl nejednou vykřiknout - třeba když vidí hrubý faul na hokejistu, který utíraje si obličej od krve nejistým krokem opouští ledovou plochu. Náhle záběry ze stadionu střídá reklamní blok. Nějaký muž tam vykládá cosi o "olympijské myšlence" a o fair-play. Asi tomu dost dobře nerozumím...

Když však den na to sleduji skupinku mladších hochů, jak se s hokejkami prohánějí po zamrzlém rybníku a z jejich houfu se ozývají výkřiky jako "Já jsem Jágr", "A já budu Hnilička", pak připouštím, že na té "olympijské myšlence" snad něco bude.

[Hokejisté]