Hudební program sboru Collegium musicale bonum o Vánocích

25.11.2016, článek vložil Jan Matyáš

Vokálně-instrumentální soubor Collegium musicale bonum vystoupí při mších svatých o Štědrém dnu a na slavnost Narození Páně. Srdečně Vás zveme též na vánoční koncert, který proběhne 8. ledna 2017 v Domě Svaté Rodiny ve Slavkově.


Vokálně-instrumentální soubor Collegium musicale bonum vystoupí při slavení liturgie na Štědrý den a slavnost Narození Páně se skladbami: Hark! The Herald Angels Sing Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Pastorella Iucunda Jiřího Ignáce Linka. Na programu jsou též známé koledy s instrumentálním doprovodem.

V neděli 8. ledna 2017 v 16:30 v Domě Svaté Rodiny slavkovský ansámbl uskuteční vánoční koncert, na kterém zazní Missa brevis in B (KV 275) Wolfganga Amadea Mozarta a Žarošická mše pastýřská Zdeňka Zouhara, jež slaví 20 let od renovace. Srdečně Vás zveme!

Karol Frydrych


Sbor Collegium musicale bonum
(koncert na slavkovském zámku, září 2016)Půlnoční mše sv. ve Slavkově u Brna, 24. prosince 2016, 23:00
 • Franz Gruber: Tichá noc (JK č. 224)
 • Karel Bříza: Ordinarium (JK č. 503)
 • Josef Olejník: žalm Dnes se nám narodil Spasitel, Kristus Pán
 • Nesem vám noviny (JK č. 222)
 • Felix Mendelssohn-Bartholdy: Hark! The Herald Angels Sing
 • Jiří Ingác Linek: Pastorella Iucunda
 • Vítaný buď Ježíšku (JK č. 226)
 • Narodil se Kristus Pán (JK č. 201)

Mše sv. na slavnost Narození Páně ve Slavkově u Brna, 25. prosince 2016, 9:30
 • John Francis Wade: Adeste fideles (JK č. 219)
 • Karel Bříza: Ordinarium (JK č. 503)
 • Zdeně k Pololáník: žalm Uzřely všechny končiny země spásu našeho Boha
 • Veselé vánoční hody  (JK č. 225)
 • Felix Mendelssohn-Bartholdy: Hark! The Herald Angels Sing
 • Jiří Ingác Linek: Pastorella Iucunda
 • Hvězda svítí nad Betlémem (JK č. 213)
 • Narodil se Kristus Pán (JK č. 201)