Manželská setkání 2017

06.05.2017, článek vložil P. Milan Vavro

YMCA Setkání nabízí propracovaný program „Manželská setkání“, kde se partneři učí budovat a posilovat své manželství.

Více informací o nás a o našich akcích najdete na www.manzele.setkani.org

Většina z nás, žijících v manželství, musí věnovat svůj čas řadě důležitých činností. Chodíme do práce, abychom získali finanční prostředky pro svou rodinu, nakupujeme potraviny, abychom měli co jíst, jezdíme na dovolené, abychom obnovili své síly a upevnili vztahy, podporujeme naše děti, věnujeme se našim zálibám i odpočinku.

Velmi důležité – a možná nejdůležitější – je naše manželství, které bychom v žádném případě neměli opomíjet. Nabízíme vám možnost, jak je posílit i prohloubit a upevnit tak pravděpodobně nejdůležitější vztah, který prožíváte.

YMCA Setkání nabízí propracovaný program „Manželská setkání", kde se partneři učí budovat a posilovat své manželství.

Hlavním programem je týdenní motivačně vzdělávací kurz pro manželské páry. Jeho náplní jsou přednášky o vztazích muže a ženy v manželství, doplněné skupinovou prací. Ve skupinách 3 – 4 párů se zamýšlíme nad tématikou přednášek a nad problémy v našich vztazích. Společně se svojí skupinou nebo samostatně v párech hledáme řešení vlastní situace a učíme se zvládat partnerské neshody a konflikty. Vzájemně se obohacujeme a učíme ze svých zkušeností. Snažíme se prohloubit vzájemnou lásku a porozumění mezi manželi.

Probíraná témata se týkají manželské komunikace, rozdílů mezi mužem a ženou, zdravého sebevědomí, odpuštění, naplňování potřeb a sexuality. Přednášejí manželské páry, které nabízejí svědectví z vlastního života.

Podmínkou účasti na kurzu je dobrovolná účast obou manželů a ochota účastnit se celého společného programu.

Každý den je možné zúčastnit se společné modlitby a bohoslužby. Do programu je zařazen také čas pro odpočinek a sdílení.

Manželé s sebou mohou vzít i své děti, o které se starají vyškolení mladí lidé (pečovatelé), kteří pro ně připravují zajímavý program.

Na kurzech jsou k dispozici k osobním rozhovorům také zkušení psychologové, psychoterapeuti a duchovní.

Manželská setkání jsou křesťanským ekumenickým společenstvím otevřeným všem, kteří chtějí usilovat o prohlubování jednoty a lásky muže a ženy v manželství.

Letošní kurz Manželská setkání proběhne v Kroměříži ve dnech 1. až 8. 7. 2017 v objektu Střední školy hotelové a služeb Kroměříž na ul. Pavlákova.

Kromě týdenních kurzů pro manžele připravuje sdružení YMCA Setkání i další programy – víkendy pro muže i ženy, pro otce a děti, pro matky a děti, pro manžele, tábory pro rodiny a další.

Více informací o nás a o našich akcích najdete na www.manzele.setkani.org nebo na adrese

Hana Michalcová, YMCA Setkání, Ečerova 10, 635 00 Brno, email: michalcova.hana@setkani.org,

tel: 608 422 768.


 


Komentáře k článku:

K tomuto článku nebyl vložen žádný komentář.
Buďte první, kdo napíše svůj názor !