Pouť do Gniezna a L. Lakomý v Rousínově

19.03.2007, článek vložil P. Milan Vavro

Informace o Národní pouti do Gniezna a koncertu sboru Danielis s L. Lakomým v Rousínově.

Ladislav Lakomý vystoupí v kostele sv. Václava v Rousínově

Duchovní pořad hudby a slova s Ladislavem Lakomým se koná v kostele sv. Václava v Rousínově v neděli 1. dubna v 18.00 hodin.

Komorní pěvecký sbor mladých hudebních nadšenců Danielis pořádá postně zaměřený koncert duchovní hudby, který obohatí slovem herec Ladislav Lakomý.

Spoluučinkuje komorní pěvecký sbor studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity KaMUFFláž.

Vstupné dobrovolné

Svatovojtěšské oslavy - národní pouť do Gniezna v Polsku

U příležitosti výročí 1010 let mučednické smrti sv. Vojtěcha budou probíhat ve dnech 28. - 29. 4. 2007 svatovojtěšské oslavy.

Bude vypravena společná národní pouť do Gniezna v Polsku, kterou povede primas český Miloslav kardinál Vlk. Z pražské katedrály bude při této cestě do Gniezna zapůjčena lebka sv. Vojtěcha a z Libice - Slavníkovského hradiště - z místa Vojtěchova narození - bude vzata rodná prsť.

Mši svatou v brněnské katedrále bude v sobotu 28. dubna v 18.00 hodin celebrovat generální vikář Mons. Jiří Mikulášek.

Společné česko - polské slavení bude probíhat v Gnieznu v neděli 29. 4. 2007 v dopoledních hodinách.

Pouť do Gniezna autokarem zajišťuje CK Via Petrov. Odjezd v sobotu 28.4. po mši svaté v katedrále (kolem 20.00 h, místo odjezdu bude upřesněno), návrat v neděli 29.4. ve večerních hodinách. Autokar může být v případě většího zájmu vypraven z dalšího místa v okolí Brna.

Cena včetně zdravotního pojištění a průvodce 880,- Kč. Přihlášky jednotlivců nebo poutních skupin z farností do 1. dubna 2007 na adrese:

CK Via Petrov, Kozí 8, 602 00 Brno, tel.: 542 214 021, e-mail: viapetrov@viapetrov.cz.

P. Milan Vavro, diecézní poutní referent

Katedrála v Gnieznu
Katedrála v Gnieznu (z http://en.wikipedia.org/wiki/Gniezno)