Pouť rodin ve Žďáru

09.06.2012, článek vložil P. Milan Vavro

V rámci Celostátního setkání mládeže zveme rodiče a rodiny s dětmi na Pouť rodin, která se koná v sobotu 18. srpna 2012.

Oficiální stránky Pouti rodin.

Dopoledne bude katecheze a mše sv., kterou bude sloužit otec biskup Vojtěch Cikrle.

Odpoledne bude speciální poutní program plný zamyšlení, kultury, umění, výstav,….

Zakončení pouti bude v klášterním areálu.

s biskupem

V sobotu 18. srpna 2012 proběhne ve Žďáru nad Sázavou již devátý ročník pravidelného setkávání rodin především z brněnské diecéze. Kromě mše svaté s biskupem Vojtěchem Cikrlem bude ale celá Pouť vypadat úplně jinak, než v předešlých letech – hlavně díky jejímu spojení s 5. celostátním setkáním mládeže. Pozvání letos platí pro všechny rodiny, proto je důležité vyplnit nezávaznou přihlášku na tomto webu.

Poputují manželé, děti i mladí. Na různě dlouhých cestách potkáte zajímavá stanoviště (výstavy uměleckých děl, taneční, hudební, nebo divadelní produkce, bannery s texty k zamyšlení a také interaktivní projekty, do kterých se budete moci zapojit; to vše s duchovním podtextem).

Některé cesty povedou právě kostelem Jana Nepomuckého na Zelené hoře, nakonec se ale všechny sejdou v bývalém klášteře. Jedna z cest bude také speciálně pro manžele (nabízíme možnost hlídání dětí od tří do čtrnácti let v areálu kláštera).

Poutníci se mohou i letos těšit na bohatý duchovní a kulturní program; nesmíme také zapomenout na hladové žaludky. Po dopolední mši svaté se můžete občerstvit párkem.

Pokud se chcete zúčastnit sobotní vigilie či nedělního zakončení CSM, jste srdečně zváni (nocleh ani stravu na neděli však nezajišťujeme!). Parkování je možné v blízkosti kláštera nebo zimního stadionu – takže už nic nebrání rodinnému výletu do Žďáru. Radostná atmosféra s mladými zaručena, počasí objednáno :)

Zveme všechny rodiny!