Web o návštěvě papeže

22.04.2009, článek vložil P. Milan Vavro

Během tiskové konference ČBK 22. 4. 2009 po skončení zasedání byly spuštěny webové stránky NavstevaPapeze.cz, jejichž cílem je poskytnout informace o cestě papeže Benedikta XVI. do České republiky.

Web o návštěvě papeže si klade za cíl informovat veřejnost o této významné události i nabídnout praktické informace k účasti na setkáních se Svatým otcem.

Dnes, 22.4. ve 14.00 hodin proběhla v prostorách exercičního domu v kapucínském klášteře krátká tisková konference, jejímž cílem bylo spustit a představit novinářům nové webové stránky o přípravách na plánovanou papežskou návštěvu. Oficiální web, provozovaný Českou biskupskou konferencí ve spolupráci s přípravným týmem návštěvy, běží na adrese www.navstevapapeze.cz a klade si za cíl informovat veřejnost o této významné události i nabídnout praktické informace k účasti na setkáních se Svatým otcem.

Definitivní termín návštěvy ani žádné podrobnosti nebyly dosud oficiálně zveřejněny. Webové stránky se proto nyní zaměřují především na duchovní přípravu, kterou zahájili biskupové Čech, Moravy a Slezska v neděli 19.4., a také na informace o předpokládaných místech, kde by se Svatý otec mohl zastavit: počítá se s programem v Praze, Brně a Staré Boleslavi. Web dále představuje papeže Benedikta XVI. Zájemci se také mohou přihlásit k odběru novinek, které jim budou zasílány na jejich e-mailovou adresu. Samozřejmostí jsou otázky a odpovědi a nezbytné kontakty. Stránky využívají redakčního systému Navi4D od firmy WebDesignum.cz a byly spuštěny ve třech jazykových mutacích – kromě češtiny ještě anglicky a německy – a jejich obsah se bude postupně rozvíjet.