Diskusní fórum

Komentáře ke článku: Dotazník k synodě o rodině

1 | autor Franta | 26.11.2013 16:16:08
Nemohu si pomoci, ale to co je zde předloženo jsou snad odpovědi na které má odpovědět dotazník. Kde je ten dotazník?

Vezmu hned první bod:

Jaká je reálná znalost biblického učení, „Gaudium et spes", „Familiaris consortio" a dalších dokumentů pokoncilního církevního magisteria o hodnotě rodiny podle katolické církve? Jak jsou naši věřící formováni v rodinném životě podle církevního učení?

Dvě otázky za sebou, na něž neexistuje jednoduchá odpověď. A ze slohového cvičení na dva odstavce potencionálních tisíců respondentů nedokáže jednoduchou odpověď vyčíst nikdo.

Nestala se někde chyba?


2 | autor Ludmila Nosková | 26.11.2013 18:36:34
Jedná se opravdu o dotazník. V on-line verzi je k vyplnění na adrese: apha.cz/rodina-vyzvy

Na jednu stranu se nedivím, že je tak šroubovaně složitý, vždyť se jedná snad o první vnitrocírkevní dialog na nejširší, tedy i laické, úrovni od založení církve, přinejmenším od apoštolského sněmu v r.48.
To musel přijít po dvoutisících letech papež František, aby se cirkev dala do pohybu. Tomu říkám rychlost. A vůbec nezávidím těm, kteří budou ty elaboráty třídit a dělat z nich výcuc. Trochu mi to připomíná snahu přelévat moře náprstkem. Nevím jak v jiných zemích, ale v naší postkomunistické amerikanizované superliberální švejkovské zemi mám obavu, aby celá akce nevyšuměla do ztracena jako plenární sněm před pár roky.
Ale co, budeme vyplňovat a modlit se, nějak to dopadne, u Boha není nic nemožné.
LN

3 | autor Honza Matyáš | 26.11.2013 22:10:26
Souhlasím, že pro průměrného smrtelníka je takový dotazník nestravitelný. Věřím, že málokdo ho vůbec celý přečte (já jsem ho nedočetl).

Každopádně jestli tohle téma zajímá, proč si neudělat si vlastní dotazník? Přeformulujte otázky nebo sestavte vlastní a pošlete mailem. Dáme sem na web anonymní formulář a pak odpovědi vyhodnotíme do dalšího článku.

Stejně tak nevidím problém mít tu čas od času dotazníky na další témata, co Vás budou zajímat. Technicky to problém není (viz Google Docs).

Můžete posílat svoje náměty.

Honza M.

     
4 | autor Ludmila Nosková | 26.11.2013 22:45:05
Právě jsem dotazník dovyplňovala a odeslala na on-line verzi. Musím říct, že když jsem se nad jednotlivými otázkami zamyslela, nebylo to zas tak hrozné. Mají svoji logiku a posloupnost. Když nevím napíšu popravdě, že nevím. Dotazník je anonymní a nikdo ho neznámkuje. Co jsem si ale během jeho vyplňování uvědomila je, jak obrovské dílo tímto vzniká. Sv. otec začal celosvětový dialog se svými ovečkami. Dobře chápe, jak hlubokou krizí prochází rodina, jako základní instituce lidské společnosti a chce jí pomoci. Jak se má dovědět, kde jsou nejbolestivější místa? Zeptá se. Je na nás, abychom mu řekli, kde nás bolí. Synoda, která se příští rok bude zabývat rodinou, jejím postavením bude obrovským krokem církve k člověku. A navíc tato synoda bude vycházet ze zkušeností ne pouze kněží, ale laiků. V této oblasti jsou kompetentní vydávat svědectví hlavně ti, kdo žijí v rodinách. A právě k tomu slouží ten dotazník.
LN

     
5 | autor L. Nosková | 26.11.2013 22:54:28
Honzo, to je dobrý nápad, udělat čas od času nějakou anketu. Je to jeden ze způsobů jak komunikovat ve farnosti mezi více lidmi, vyjádřit svůj názor, nápad, myšlenku a neskákat si při tom do řeči. A pro farní radu to může být kreativní podnět pro její tvůrčí aktivitu.LN

6 | autor DUŠANKA FRANTIŠEK | 01.07.2019 11:34:46
Dobrý den, přátelé, jmenuji se DUŠANKA FRANTIŠEK Jsem z olomouckého města. Později jsem se přestěhoval do Liverpoolu. Mezi námi nebyla žádná komunikace. Rodiny a přátelé mě nechali pustit, zapomenout na manželství a jít dál svým životem. Nechtěl jsem se oženit s někým jiným, protože jsem hluboko dole, stále miluji svého manžela. Byl jsem v tolik bolesti a zmatku, až jsem si přečetl svědectví on-line o tom, jak Drigbinovia setkání s rozbitým manželstvím s pomocí jeho lásky kouzlo moc. Četl jsem tolik svědectví o tom, jak pomohl zastavit rozvod a přivést k nim lidi, kteří jsou bývalí milenci, a moje víra byla obnovena. Musím okamžitě kontaktovat Drigbinovia, o několik minut později, odpověděl a poučil mě, co mám dělat, poté, co jsem se setkal s nezbytným požadavkem, o dva dny později poté, co seslal kouzlo, byla mezi mnou a mým manželem obnovena komunikace. Vlastně mi klečí a prosil mě, abych mu zapomněl a odpustil mu. Můj vztah je nyní v rovnováze a můj manžel mě každý den miloval. Jeho kouzla dělala zázraky a náš vztah je nyní silnější než předtím a nic nás nemůže znovu oddělit. Navštívil jsem tolik internetových stránek, které hledají pomoc, vypadalo to beznadějně, až jsem přišel do kontaktu s Drigbinovia skutečným mužem, který mi pomohl obnovit mé rozbité manželství. Pokud máte podobný problém ve svém manželství, chcete, aby váš manžel nebo manželka, aby vás znovu miloval, máte někoho, koho milujete a chcete, aby vás miloval na oplátku, máte ve svém vztahu jakoukoli výzvu. Drigbinovia spell temple je řešením a odpověď na váš problém, kontaktujte ho ještě dnes prostřednictvím e-mailu. doctorigbinovia93@gmail.com, můžete mu také zavolat nebo přidat jej do aplikace Whats-app: +2348144480786 a sdílet úžasné svědectví stejně jako já