Komentáře ke článku: HUDCI z Kyjova uchvátili Slavkov

1 | autor Franta | 05.01.2014 12:37:59
Jaké by to bylo pěkné, kdybysme si alespoň v církevních prostorách odpustili ten nekonečný český anální alpinismus takzvaným politickým představitelům.
A je úplně jedno, jestli se ti opěvovaní "významní hosté" rozhodli dostat se ke korytu za levé nebo pravé.

2 | autor Jan Marek | 05.01.2014 20:44:36
Jaké by to bylo pěkné, kdybychom se neschovávali za anonymní přezdívky a neuráželi ostatní.Zbytečně, anonymita svádí k plivnutí. Přestože jste bez chyby použil dvě cizí slova, s Vaším dubiózním názorem nekonvenuji. Senátor prostě významným hostem bude, ať s tím souhlasíte, či nesouhlasíte.
Ing. Jan Marek

3 | autor Franta | 05.01.2014 22:13:23
A čím že se pan senátor Ivo Bárek s chotí zasloužili že se jim dostává té pocty že jsou osobně jmenováni u příležitosti tohoto koncertu? Tím že přišli? Ale prosím Vás. Čím je politik významější než jiné profese?

Dík a ovace patří určitě všem vystupujícím. I Vám, neboť jste se zasloužil o organizování.
Ale trvám tom, že nepatří nějaké politické figurce, která přišla na koncert.

Poklonkování politikům nesnáším a z veřejného poklonkování politikům, kteří přišli si přišli sednout do kostela nebo se jim v kostele dokonce poklonkuje se mi dělá veřejně zle od žaludku.

Možná je problém v tom, že politik má sloužit voličům a ne jak je u nás bohužel zvykem, že voliči slouží politikům. Honores mutant mores. Bohužel.

František Bláha

4 | autor Rozumbrada | 08.01.2014 07:02:54
Pane Bláha, nekopejte do politiků bezhlavě a bez rozmyslu. Předpokládám, že právě účast senátora umožnila koncert zasponzorovat a udělat z něj charitativní koncert.

Navíc si nevzpomínám, že by se při koncertu skládaly ovace někomu jinému, než účinkujícím. To že mezi posluchači byl i nějaký politik se dovídám až dodatečně z tohoto článku. Nenechal se v kostele jmenovat, nenechal si tleskat. Ostatně jako na jiných akcích kde jej můžete potkat (Městský ples, Svaz diabetiků, Křenováček...)

Nenchte si takovým detailem kazit dojem z nádherného koncertu! Mě osobně se velmi líbí, že s Hudci zpívala i Slavkovská schola - bylo to nádherné. A taky to, že organizátoři bez okolků zveřejnili kam pošlou výtěžek.

5 | autor Pavel Galata | 05.01.2014 19:23:49
Před dvěma roky jsem navštívil koncert cimbálové muziky Hudci z Kyjova v našem kostele a byl jsem potěšen zážitkem, který jsem vůbec neočekával. Letos jsem již věděl, že mohu těšit na krásný zážitek a můj předpoklad byl naplněn. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se zasloužili o toto vystoupení. Proběhlo v aktuálním čase a na aktuální téma. Což není bohužel v dnešní společnosti, kdy člověka zleva – zprava od 1. prosince atakuje informace, že Vánoce už začaly a tak to zdůrazníme mimo jiné vánočními koncerty a hraním koled.
Ještě jednou díky za správný a záslužný počin.
Pavel Galata