Komentáře ke článku: Katedrálu zaplnilo slavkovské děkanství

1 | autor P. Bejček | 07.05.2007 16:19:29
Otče Milane, zdravím, díky za pěkné fotky, v textu jsou dva špatné údaje, bylo by lepší to upřesnit, více osobně, měj se, P. M.

2 | autor P.Milan Vavro | 08.05.2007 08:56:13
Otče Martine, děkujeme za pochvalu a za komentář, který svědčí o tom, že je náš farní web nejen navštěvován, ale že jsou články i podrobně čteny. Domnívám se ale, že styl tohoto komentáře (druhá část) je nic neříkající a navíc matoucí. Pokud chceš něco sdělit osobně, napiš to prosím mejlem na mou adresu. Jinak komentář vypadá tajemně a navíc nic neřekne tomu, kdo by se rád dozvěděl nějaké konkrétní postřehy k pouti do katedrály. Zdraví P. Milan

3 | čtenář se nepodepsal | 09.05.2007 08:45:20
Zdravím, ano, však jsem Ti vše osobně řekl hned večer 7/5, nevím, proč to tedy tady píšeš až 8/5? Navíc jsi uznal, ža nepřesnosti to jsou.
m.

4 | čtenář se nepodepsal | 09.05.2007 08:54:20
Napsal jsem to, protože tato rubrika je diskuzní fórum pro všechny, kteří to čtou, a ne místo k osobní korespondenci. Diskuse pod článkem jsou zde kvůli tomu, aby daly čtenáři "přidanou hodnotu" - možnost vyjádřit se k tématu, sdělit třeba vlastní zkušenost. K ostatnímu slouží mejlová pošta. S úctou P.Milan :-)

5 | autor Nosková Ludmila | 08.05.2007 16:13:44
Já jsem na pouti do katedrály byla a přestože si zrovna nelibuji v masových akcích, jsem ráda, že jsem jela.Bylo to velmi povzbuzující pro mne jako křesťana a jako příslušníka nejen konkrétní farnosti, ale i příslušníka širšího společenství v děkanatu.
Před časem jsem se účastnila konference o farnosti, kterou pořádala brněnská diecéze. Tam jsem si uvědomila a nyní na děkanské pouti znovu připomněla, jak je nesmírně důležité,abychom se vzájemně mezi farnostmi poznávali a nevytvářeli uzavřená gheta. Jak má být naše svatá církev kompaktní - být jedno - jak to po nás žádá náš Pán, když se nebudeme setkávat, mluvit spolu, odpouštět si a milovat se, jak to po nás opět žádá náš Pán!
Díky vám všem, kteří jste na pouti byli a vám, kteří jste nebyli, mohu říct jen - příště jeďte, obdržíte víc než očekáváte.
Nosková Ludmila, Slavkov

6 | autor Petr Hlaváček | 09.05.2007 09:50:00
Nějak mi unikla pro nás důležitá okolnost, že v katedrále je po stránce hudební nouzový, či spíš havarojní režim. Vzhledem k tomu musím uznat, že varhaník Petr Kolář má hlavní zásluhu na tom, že doprovod úplně všeho včetně předeher a doher lidově řečeno neměl chybu. Když na náš zpěv navazoval tóninou i tématicky, bylo to vynikající, vychutnal jsem si to.