Komentáře ke článku: Lavice budou mít novou podlahu

1 | autor Franta | 25.03.2012 10:07:57
Správně řečeno - jestli si na ně našetříme. Je hezké nasbírat desítky tisíc na jedné sbírce, když se zde objeví exotická postava z Indie. O to větší bysme měli mít motivaci složit se co nejrychleji opravu lavic, které užíváme zde, u nás v našem kostele.

2 | autor L.Nosková | 25.03.2012 17:14:20
Teda, Františku, já nevím, ale srovnávat misi indických otců s červotočivými lavicemi....?!
Já osobně bych vyzvala k přispění do sbírky, všechny ženy, které do kostela nosí kalhoty nejen kvůli zimě, ale též kvůli tomu, že co zakleknutí v lavici, to roztržené punčochy a v létě zadřené třísky v koleně.
LN

3 | autor Franta | 26.03.2012 18:07:57
Věc názoru. Já tedy raději vždy přispěji na něco, co mám u nosu a kde si mohu ověřit výsledek daru, než na něco vzdáleného, kde nevím jak bylo s darem nakonec naloženou. A kde doufám, že alespoň zlomek padl na úrodnou půdu a ne na cestovní náklady, ubytování vybírajících či na reklamní hlouposti :-).
Například takové dary a příspěvky lékařům bez hranic v drtivé většině končí ve formě nákladů na reklamu, prezentaci a hlavně úplatky kmenovým náčelníkům v oblastech, kde lékaři bez hranic působí (sama tato "nadace" to nedávno přiznala).
Proto říkám, raději lavice.

4 | autor J.F. | 07.04.2012 17:54:03
Myslím, že našetřit na novou podlahu by nemusel být až tak velký problém.Kdyby se domluvilo dejme tomu v tak velkém kostele 200 lidí a každý by přispěl 1000 Kč-máme hnedle 200 000 Kč.A neříkejte, že nikdo nemá našetřeno....babičky rády dají vnoučatům na "útratu",u někoho to třeba může znamenat 1 velký nákup v supermarketu,kredit do mobilu atd.Jde jen o to ,něčeho se zřeknout a obětovat to na dobrou věc.

5 | autor o. Milan farář | 21.04.2012 20:14:57
Vánoční a velikonoční sbírky vynesly již něco přes 100 000 korun, zbytek věřím našetříme do konce roku při dalších sbírkách a z darů a samozřejmě z nedělních sbírek, z kterých se platí energie a provozní náklady, ale nevyčerpá se všechno. o Milan