Komentáře ke článku: Národní pouť do Říma v TV NOE

1 | autor účastník poutě | 12.11.2010 18:41:43
Zdravím všechny slavkováky a může jen říci, že všichni, kdo si přečetli článek o Národní pouti do Říma (v tuto chvíli celkem 321) a nejeli, můžou jen litovat. Nechci a nebudu zde popisovat zážitky z poutě, protože jen přímý účastník poutě může tu atmosféru, která vládla v Římě, vnímat nejlépe. Ale chci se vás slavkováci zeptat: proč ze slavkovské farnosti, do které patří i vesnice Němčany, Hodějice a Heršpice, nikdo nejel? ( ale abych neurazila, jeli dva účastníci). Vždyť nás Papež zval do Říma k sobě jako poděkování za navštěvu u nás ( pro nás hlavně v Brně)a my jsme jeho pozvání odmítli. Papež vám požehnal Misijní kříž a vy jste mu za to nejeli ani poděkovat. Já vím, můžete namítnout, že už nemáte dovolenou nebo peníze, ale že by z tak velkého počtu farníku nikdo nebyl schopen se obětovat a jet?... Jel s námi v autobuse P. Oldřich Chocholáč, který jel proto, že pojede se slavkovákama a on nikdo nejel. Tímto bych chtěla panu faráři Oldřichu Chocholáčovi poděkovat. Z celého slavkovského děkanství se zúčastnilo poutě celkem 19 farníků, ale žádný duchovní doprovod...... Děkuji všem našim účastníkům, kteří si udělali čas a volno a přijali pozvánku od Papeže do Říma. Ještě jednou díky.

2 | autor o. Milan | 15.11.2010 16:48:46
Je pravda, že někteří již neměli dovolenou, jiní byli v květnu v Turíně, jiní by řekli, byli jsme v Římě už několikrát a šlo by hledat různé důvody. Škoda je v případě, že se na takové akce jako národní pouť nedíváme z pohledu "zastupuji farnost, národ", ale posuzujeme ji často z pohledu osobního (není dovolená, peníze...). K mé osobě: já jsem měl jet jako poutní referent, v pondělí ráno jsem pocítil nachlazení a slabost, které se mohlo při cestě rozvinout do nemoci, a protože jsem neměl na pouti důležitý úkol, nejel jsem a věnoval se práci ve farnosti. Duchovní doprovod byl pro autobus v osobě o. Oldřicha a o. Miloše ze Šlapanic. o.Milan