Diskusní fórum

Komentáře ke článku: Program týdne 14. - 21. 11. 2010

1 | autor o. Milan | 07.11.2010 01:00:43
Je pro Vás výhodnější, aby byl přehled akcí z ohlášek takto zvlášť, nebo chodíte na odkaz vpravo "Týdenní pořad bohoskužeb a akcí"?

2 | autor Svobodová J. | 10.11.2010 21:21:38

Chodím na odkaz vpravo a vyhovuje mně to.
Myslím si,že je tento způsob dostačující,
děkuji
Svobodová.

3 | autor Honza Matyáš | 07.11.2010 14:53:12
Také se připojuji s prosbou o komentář. Zajímalo by mě, jestli vám současný způsob publikování ohlášek na webu vyhovuje.

Jde především o:

- umístění odkazu na ohlášky a akce v rámci webových stránek

* Víte, kde ohlášky najít?
* Zdá se Vám odkaz na ohlášky dostatečně výrazný, nebo byste ho ještě více zviditelnil(a)?
* Myslíte si, že návštěvník, který naše stránky příliš nezná (např. zavítal sem poprvé nebo náš web navštěvuje nepravidelně), ví, kde najít ohlášky a další důležité informace a na stránkách se rychle zorientuje?

- technické řešení publikování ohlášek

* Vyhovuje Vám formát ohlášek PDF?
* Je pro Vás prohlížení ohlášek snadné, příp. máte s jejich prohlížením nějaké potíže?
* Myslíte si, že je užitečné ponechávat starší ohlášky dostupné v archivu? (Nyní jsou archivované ohlášky 5 týdnů zpět.)

Velmi také úvítám jakékoli jiné připomínky a náměty týkající se webu farnosti. Můžete je napsat přímo sem do diskuse nebo mailem (jan_matyas@seznam.cz).

Děkuje a zdraví

Honza Matyáš,
webmajstr

4 | autor Franta | 07.11.2010 15:10:14
Umístnění vpravo přímo z aktualit vyhovuje. Stejně tak archív.

Spíš bych ale uvítal přímo html a ne PDF variantu.
Chápu sice že PDF je jednodušší pro tvůrce, který si ji předchystá v někde v excelu a potom ji jenom ,,projede" přes nějaký PDF printer a vystaví zde, ale pro uživatel je jednodušší kliknout a vidět, než kliknout, stahovat a následně otevírat v nějakém externím programu (nemluvě o těch, kteří mají nabouranou asociaci v PC s pdf či vůbec pdf reader nemají).

5 | autor Tereza | 07.11.2010 16:57:20
Já chodím jen na to vpravo:o) Za sebe myslím, že není potřeba to dávat ještě na ten hlavní "panel".

6 | autor Květoslava Novotná | 07.11.2010 17:23:07
Používám odkaz vpravo, možná by bylo lepší nepoužívat PDF, ale abych jen klikla a hned otevřela, ale problém s tím nemám.

7 | autor Pavel | 07.11.2010 18:31:22
Současná forma prezentace ohlášek je podle mého názoru dobrá a přehledná, netřeba měnit.

8 | autor Vítek | 07.11.2010 22:43:32
Archivace 5 týdnů zpět bohatě stačí, víc by bylo zbytečné. Přehlednost vyhovuje, orientace snadná, jen bych uvítal častější aktualizace informací, archiv Urbánku a časem snad i kompletní seznam knih z farní knihovny tak, aby se každý mohl doma v klidu rozmyslet, co chce půjčit a věděl, z čeho si může vybírat. Zpět k ohláškám - formát pdf mi vyhovuje, ale jakýkoliv jiný by mi taky nevadil, umístění a zviditelnění dostatečné =)

9 | autor Lucie | 09.11.2010 15:31:03
vpravo vyhovuje. souhlasím s vítkem chtělo by nějaké informace aktualizovat

10 | autor o.Milan | 15.11.2010 16:19:54
Chtělo by to aktualizovat - některé jsem udělal, ale ono to bere dost času a takových úkolů, kdy je třeba ve farnosti něco "reformovat" mám více (říkám jim 118. úkol). Takže trpělivost, dojde na to. Kdyby chtěl někdo pomoct, a věděl v čem a jak, uvítám. o.Milan

11 | autor Nosková | 10.11.2010 09:04:33
Struktura stránek je dobrá, odkazy na pravé straně obsahově vyhovují, pouze bych se zamyslela nad barevným zvýrazněním nadpisů v pravém sloupci. Pravidelný návštěvník sice ví kde hledat, ale vžijme se do pozice návštěvníka, který nemá moc času stránky studovat a jde za konkrétní věcí nebo stránky vidí poprvé případně je nenavštěvuje často. Přesně podle zásad reklamy ho po otevření stránek první praští do očí barevný obrázek k aktuální zprávě, pak tučný a podtržený nadpis, ale pravý sloupec se ocitá v oblasti periferního vidění a může se lehce stát že nevýrazné šedé drobné písmo, byť na zeleném pozadí pozadí prostě přehlédne. Z tohoto titulu bych doporučovala nadpisy v pravém sloupci zvýraznit jinou, nejlépe reflexní barvou, aby návštěvník, přestože čte hlavní sloupec, zaregistroval, že ještě vpravo je něco důležitého. Co se týče archivace, 5 týdnů stačí. A Honzovi - webmasterovi děkuji za to jak dlouho a s jakou svědomitostí dělá tuto službu.
Ale co mně osobně vadí, je, že chybí zpětná vazba v reakcích čtenářů na články. Ať vyjde na některém z jiných portálů sebestupidnější článek, hned se k němu rozvine bouřlivá diskuze, ale na křesťanských stránkách je klid,jakoby články nikdo nečetl přestože počítadlo přečtení hlásí něco jiného. Pokud sem tam někdo přispěje do diskuze, jsou to stále jedni a ti samí.
Ostatní - klasický pasivní nezájem......tak a teď jsem plácla do stojaté vody a jsem zvědavá jestli se alespoň trochu rozvíří, snesu i kamenování, ale hlavně, že to s někým pohne. LN

12 | autor Franta | 10.11.2010 13:57:48
Třeba je to tím, že se tady stupidní články nezveřejňují :-)

A nebo taky tím že čtenáři těchto článků nemají potřebu neustále všechno rozebírat protože je vše jasné.

Tolik kamenování. :-D

13 | autor Pavel Galata | 11.11.2010 19:41:08
Podle mého názoru je umístění odkazu na ohlášky vyhovující a dostatečně "viditelné". S PDF formátem nemám problém.
Myslím, že je vhodnější současný způsob prezentace ohlášek na farních stránkách, než kdyby byly přímo zařazovány mezi jednotlivé příspěvky.
Archiv ohlášek: je dobré, že existuje. Pět týdnů zpět mě osobně vyhovuje.
K prohlížení webových stránek obecně používám Mozilla Firefox. Bylo by podle mě efektivnější, kdyby se kliknutím na odkaz ohlášek otevřelo nové samostatné okno. U některých prezentací na jiných webových stránkách to tak funguje a přijde mi to jako elegantní řešení.

14 | autor Iva | 12.11.2010 14:22:21
Myslím, že kdo chce, vše v pohodě najde, mě by i osobně zaujalo, kdyby na první stránce byl např. obrázek kostela ve Sl.u Brna a pod tím hned po otevření odkazu "farnost Slavkov u Brna" ohlášky a vše ostatní jako doposud. Připojuji se k názoru, že seznam knih ve farní knihovně by byl vhodný na netu.Problémy s otvíráním odkazů žádné nejsou.

15 | autor Blanka | 15.11.2010 21:15:36
Chodim na odkaz v pravo a myslim,že je naprosto dostačující.