Komentáře ke článku: Rozvod a život v církvi

1 | autor Anonym | 25.04.2009 13:06:25
Je krásně napsané, že kněží se mají o lidi, kteří jsou rozvedení (civilní soud) starat. Bohužel tomu tak v mém případě není, ba naopak. Kdyby bylo na našem knězi, tak by mi zakázal chodit i do kostela, protože mě bere jako hrozbu, která mu narušuje jeho farní společností. Máme udělený zákaz (s přítelem) účastnit se farních akcí. Můžu říct, že mě tento přístup obrovsky zklamal... Rozvod není snadná věc a člověk hledá pomoc u Boha. Najednou se po roce vyjádří k situaci daný kněz a člověk si říká, jestli má vůbec právo do kostela chodit... :( Moc se těším na setkání v Brně a věřím, že mě tam nikdo nebude odsuzovat, poznám lidi, kteří jsou v podobné situaci a těším se na duchovní podporu, kterou strašně moc potřebuji...

2 | autor P. Milan Vavro | 28.04.2009 23:47:31
Na soukromý dotaz, zda se uvedený příspěvek týká naší slavkovské farnosti odpovídám, že ne. Pokud bych rozvedené věřící vylučoval nebo jim něco zakazoval, nevyvěsil bych tento článek, ve kterém jsem připomenul pozvání z biskupství a naznačil tím, že mi starost leží na srdci. Přeji, aby setkání přineslo povzbuzení těm, kteří se ho zúčastní. P.Milan

3 | autor Anonym | 29.04.2009 17:22:36
Nechci zde otče rozpoutávat nějaké dohady o jakou farnost se jedná. To by mě mrzelo. Jsem ráda, že jsem zde tento článek našla!!! Měla jsem z něho radost a děkuji za "vyvěšení" :)

4 | autor mamča | 16.05.2009 20:19:23
Chvála Kristu,

účastnila jsem se setkání v Brně na Petrově. Přesto, že se mě právě tohle téma týkalo pouze částečně.

Myslím, že bylo obohacující, člověk si mohl uvědomit důležitost a význam manželství ve společnosti. Rozdíly mezi církevním a civilním právem a také bych chtěla povzbudit všechny ty, kteří se nemohou účasnit svátosti smíření, aby hledali jinou cestu k našemu Pánu, např. modlitbou, pokáním aj.,neboť je milosrdný, je s námi v každé chvíli, dává nám mnoho a tak můžeme děkovat za všechny cesty, kterými nás neustále provází.

5 | čtenář se nepodepsal | 18.05.2009 20:43:18
I já byla na setkání. Velmi se mi líbilo a byla bych ráda, kdyby byla taková setkání častěji... Díky těm, kteří se na něm jakýmkoliv způsobem podíleli :)