Komentáře ke článku: Tři první místa

1 | čtenář se nepodepsal | 13.05.2007 10:26:37
Dobrý den !
Zajímalo by mě, jestli první část soutěže ve farnostech mohly všude vyplňovat děti doma pomocí internetu? Protože se nám to zdálo trochu nesprávné a vzhledem k tomu, že v Hustopečích bylo největší zastoupení ze Slavkovské farnosti, máme dojem, že jinde tomu tak nebylo. M.

2 | autor P.Milan | 14.05.2007 00:16:56
Také přeji dobrý den, odpovídám na váš dotaz: 1.vyplňovat doma pomocí internetu chápu, že si informace našly na internetu. Tak nám bylo sděleno v podmínkách soutěže: bod 4) Kde všude mohou děti hledat a koho se mohou ptát? Kdekoliv a kohokoliv. Je samozřejmé, že katecheta jim neřekne přímo hotovou odpověď, ale spíš je navede, kde mohou tuto skutečnost zjis-tit... Nejrůznější prameny k hle-dání informací jsou uvedeny v tabulce níže. A následuje tabulka, kde je uvedeno:PRAMENY, které mohou sloužit ke zjišťování vědomostí a kde je získáme - Prameny elektronické ...

2.Největší zastoupení ze Slavkova se váže na počet zůčastněných: Do děkanátního kola postoupí za každou započatou trojici soutěžících jeden (např. 9 účastníků – postoupí 3; 10 účastníků – postoupí 4).
Nemůžeme za to, že dětí soutěžilo více, tedy více postoupilo. S pozdravem P. Milan

3 | autor Jan Matyáš | 14.05.2007 10:34:49
Pěkný den,
stejně jako P. Milan se domnívám, že hledání odpovědí do soutěže na Internetu je naprosto v pořádku.
Nemyslím si, že zakazovat soutěžícím používat Internet je správné. Děti takto alespoň zavítaly na spoustu zajímavých stránek s křesťanskou tématikou a mohly zjistit, že i v tomto oboru Internet nabízí dostatek informací a zdrojů. Zároveň se jistě mnoho věcí naučily.
Určitě budete souhlasit s tím, že takto pro ně měla první část soutěže mnohem větší přínos, než kdyby se soutěžilo stylem "školní písemky".

Jan Matyáš,
webmajstr