Poslední články

Níže je zobrazeno 30 posledních článků. Starší články najdete v archivu nebo můžete využít vyhledávání.

[Program farnosti na Velikonoce a celý rok 2018]

Program farnosti na Velikonoce a celý rok 2018

Zde najdete údaje o programu farnosti 2018.

[Kurz Alfa – závěrečná slavnostní večeře]

Kurz Alfa – závěrečná slavnostní večeře

Pro všechny, kdo by chtěli poznat, jak probíhá kurz Alfa, tu máme pozvání na závěrečnou slavnostní večeři. Jste zváni 22. března v 19. hodin do Domu svaté rodiny, kde kurz Alfa probíhá.

[Divadelní návraty - pohádka O stříbrné růži]

Divadelní návraty - pohádka O stříbrné růži

V druhém díle divadelních návratů se můžete těšit na pohádku O stříbrné růži. Vrátíme se do roku 2004, kdy tehdejší Farní divadlo Simsala Bim secvičilo svou druhou hranou pohádku. Promítání proběhne v neděli 15.dubna v sále Pastoračního centra v budově ř.k.fary od 15.00 (vchod se otevře v 14.30).

[Olympiáda očima olympijského kaplana]

Olympiáda očima olympijského kaplana

MSKA v pondělí 9. dubna 2018 v 19.00 - oficiální olympijský kaplan a náš slavkovský rodák Oldřich Chocholáč.

[Pater František Sušil známý i neznámý]

Pater František Sušil známý i neznámý

Zveme Vás na první z akcí, které se v Rousínově letos konají ke 150. výročí úmrtí našeho vzácného rodáka P. Františka Sušila.

[Národní pochod pro život a rodinu]

Národní pochod pro život a rodinu

V sobotu 7. dubna projde Prahou Národní pochod pro život a rodinu. Přijďte připomenout společnosti nenahraditelnou hodnotu rodiny, manželství a respektu k životům těch nejmenších z nás.

[Charitní záchranná síť]

Charitní záchranná síť

Charitní záchranná síť je zaměřená na vyhledávání a pomoc potřebným lidem. Je zacílena na osoby v akutní nouzi. Hledáme dobrovolníky, kteří by byli ochotní se zapojit.

Misijní koláč – poděkování

V neděli 11. 3. proběhla ve Slavkově po ranní i večerní mši akce Misijní koláč®. Tentokrát se sešla velká spousta koláčů a jiných dobrot. Děkujeme všem, kteří neváhali ochutnat a přispět podle svých možností do sbírky. Velké díky všem, kteří se na akci podíleli pečením nebo pomáháním při prodeji. Celkem se vybralo 9.843 korun, peníze posíláme na účet Papežského misijního díla dětí.

[Diecézní setkání mládeže]

Diecézní setkání mládeže

Otec biskup Vojtěch zve mladé lidi na Diecézní setkání mládeže, které proběhne v sobotu 24. března 2018 v Brně.

Čínským křesťanům zbývá žaloba

Dva roky čekala skupina čínských křesťanů na rozhodnutí o udělení azylu v Česku. Minulý týden se dozvěděli, že většina z nich jej nezíská.

[Od Simsala Bim k Divadelnímu spolku]

Od Simsala Bim k Divadelnímu spolku

Tak by se dal nazvat 1. díl Divadelních návratů, kterým v neděli 11.března v 15 hodin odstartuje tento originální projekt. A kde jinde by měl začít než v autentickém prostoru, kde se začala odvíjet historie současného Divadelního spolku.

[Ministrantská víkendovka ]

Ministrantská víkendovka

Ministrantská víkendovka proběhla na Jelenici 8. -11. 2. 2018.

[Plánování rodičovství]

Plánování rodičovství

Kurz STM PPR, pořádaný brněnským Centrem naděje a pomoci, představuje interaktivní setkání pro všechny, kdo si váží svého zdraví, kdo chtějí více vědět, více znát o své společné plodnosti.

Vítězný únor a církev

Poučný a zajímavý dokument Rudí prezidenti o zrůdnosti komunizmu v naší zemi, pojednávající také o organizovanému tažení proti církvi. Stojí za to věnovat čas k shlédnutí.

[Vokálně-instrumentální soubor Collegium musicale bonum přijme nové členy!]

Vokálně-instrumentální soubor Collegium musicale bonum přijme nové členy!

Baví Vás hudba a zpěv? Pak Vás rádi uvítáme mezi námi! Můžete nás zcela nezávazně navštívit na pravidelných zkouškách nebo se obrátit přímo na našeho sbormistra Karola Frydrycha. Více informací naleznete v článku.

[Postní kapky]

Postní kapky

Nabídka pro období přípravy na velikonoce „Postní kapky“ - každodenní inspirace, které mohou „osvěžit“ tvůj život.

[Online exercicie pro postní dobu]

Online exercicie pro postní dobu

Přijměte pozvání ke společné modlitbě prostřednictvím online exercicií pro všední dny postní doby. Už po několikáté je připravili karmelitáni z duchovního centra d’Avon v Paříži. Tentokrát nás bude provázet bratr Vavřinec od Vzkříšení (1614-1691). Pomáhá nám žít naši každodenní všednost pod Božím pohledem.

[Hálkovy Večerní písně v březnové Divadelní kavárně]

Hálkovy Večerní písně v březnové Divadelní kavárně

Po únorové Kavárně, plné epiky až hororu v poesii, jsme na březen zvolili básně plné lásky, něhy a touhy po kráse: Večerní písně od romantického básníka z družiny Májovců, Vítězslava Hálka.

[Divadelní návraty]

Divadelní návraty

Milí příznivci divadla, představujeme vám nový divadelní projekt, který krystalizuje již nějaký čas, nyní dostal svoji podobu a nese název DIVADELNÍ NÁVRATY. Jedná se o promítání záznamů divadelních her slavkovského Divadelního spolku, který za necelé 3 roky oslaví své 20. výročí.

Havran a spol. v Divadelní kavárně

Havran a spol.uvede Divadelní kavárna 25. února 2018 v 16.00 hodin.

[Probíhá kurz Alfa]

Probíhá kurz Alfa

Od 4. ledna probíhá v naší farnosti kurz Alfa. Navštěvují ho lidé, kteří se chtějí něco dozvědět o víře nebo si svou víru prohloubit, sdílet ji s ostatními.

[50. výročí úmrtí P. Jana Meixnera]

50. výročí úmrtí P. Jana Meixnera

Dne 4. února si připomeneme při mši svaté 50. výročí úmrtí slavkovského faráře a děkana P. Jana Meixnera. Ve Slavkově sloužil 26 let a někteří si jej ještě pamatují jako dobrého kazatele a kněze, blízkého lidem. Zemřel 5. února 1968 a je pochován na slavkovském hřbitově.

[Farní karneval]

Farní karneval

Rodiny s dětmi zveme na farní karneval, který se uskuteční příští neděli v 15,00 v sále Domu Sv. Rodiny.

[Dobrovolníkem v Ekvádoru]

Dobrovolníkem v Ekvádoru

Cestovatelská přednáška manželů Čechových „Dobrovolníkem v Ekvádoru“ se koná v pátek 23. února v 19:00 hod. v sále Hospody Svornost v Rousínově.

[Jsme jedno a není nám to jedno]

Jsme jedno a není nám to jedno

Mgr. Jan Špilar je brněnský kadeřník, který bude hostem MSKA v pondělí 12. 2. 2018 v 19 hodin v kině Jas v rámci Národního týdne manželství.

Koncert sboru Mladost

Koncert duchovní hudby – pěveckého sboru Mladost se koná ve slavkovském kostele příští neděli 4. února v 16,30 hodin.

[Obnova pro ženy]

Obnova pro ženy

Srdečně zveme ženy všech věkových kategorii na postní duchovní obnovu, kterou povede otec Vít Fatěna. Obnova proběhne 3. 3. 2018 od 9:00 do 17:00 hod, počet míst je omezen.

[Duchovní obnova pro dívky od 15-30 let]

Duchovní obnova pro dívky od 15-30 let

Duchovní obnova pro dívky od 15-30 let v Domě sv. Rodiny 16.-17. 2. 2018

Katolík se má míchat do politiky

Toto téma rozvinul papež František ve své homilii (16.9.2013), při které rovněž vyzval k modlitbě za státní představitele.

Řeholní představení k prezidentským volbám

Ve druhém kole prezidentských voleb se rozhodne o tom, kdo bude hlavou státu. Vybíráme jednoho ze dvou kandidátů. Jít volit je naše občanské právo i křesťanská povinnost. Rozhodovat se máme na základě vystupování kandidátů, na základě jejich názorů a na základě jejich dosavadního života. Buďme obezřetní k polopravdám a pomluvám.