Poslední články

Níže je zobrazeno 30 posledních článků. Starší články najdete v archivu nebo můžete využít vyhledávání.

[Program farnosti na postní dobu a rok 2019]

Program farnosti na postní dobu a rok 2019

Program farnosti na rok 2019.

Setkání nově přistěhovaných

Setkání manželů a rodin s malými dětmi, zvláště nově přistěhovaných, kteří se chtějí spolu sejít, zveme na první setkání na faru v neděli 31. března v 15.00 hodin.

[První školení varhaníků slavkovského děkanství ]

První školení varhaníků slavkovského děkanství

Ve středu 27. února 2019 se ve Slavkově u Brna uskutečnilo první společné školení varhaníků slavkovského děkanství.

[Farní karneval „Tři prasátka“]

Farní karneval „Tři prasátka“

Farní karneval dětí „Tři prasátka“ v neděli 3. března připravili mladí ze spolča Ti slušní! Fotky v příloze.

[Obnova pro ženy]

Obnova pro ženy

Duchovní obnova pro ženy - v sobotu 16. 3. v Domě svaté Rodiny s názvem "Modlitba, kterou Bůh slyší". Vede P. Petr Beneš, počet míst je omezen, přihlašujte se do 13. 3.

[Rozvod a život rozvedených v církvi]

Rozvod a život rozvedených v církvi

Dne 6. dubna 2019 proběhne v Brně další diecézní setkání rozvedených.

[Obnova pro dívky]

Obnova pro dívky

Obnova pro dívky od 15 let „Tajemství pevného vztahu" 22. – 23. 2. 2019. Vede P. Karel Matlok, MIC, a školské sestry. Začátek v pátek v 17.00, ukončení v sobotu v 18.00, možnost zůstat do neděle.

Večer chval

Večer chval v pátek 22. února v kapli sv. Jakuba na faře ve Slavkově připravuje slavkovská mládež.

[Příprava dětí k prvnímu sv. přijímání]

Příprava dětí k prvnímu sv. přijímání

Termíny příprav dětí k prvnímu přijetí svátostí smíření a Eucharistie.

Slavkov v období vzniku Československa

Přednáška Mgr. Martina Ráji Ph.D. - Slavkov v období vzniku Československa, pondělí 18. února, farní sál v 18.00.

Lurdská pouť na Lutrštéku

Lurdská pouť na Lutrštéku na Světový den nemocných, v pondělí 11. února. V 15.30 růženec, 16.00 mše svatá.

[Ples slavkovského děkanství ]

Ples slavkovského děkanství

Ples děkanství 16. 2. v Dražovicích, hraje skupina Blackhats, eurotělocvična 19.00, objednané vstupenky v knihovně, vstupenky za 150 Kč lze koupit také na sále.

Modleme se s mobilem

Aplikace do mobilních telefonů pro duchovní povzbuzení. Na internetovém portálu Církev.cz v článku Modleme se s mobilem (z 21. 12. 2018) je zveřejněn přehled volně dostupných aplikací, které mohou přispět k prohloubení duchovního života.

[Slovo k naší Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR]

Slovo k naší Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Přinášíme celé znění textu kardinála Dominka Duky, předsedy ČBK, a biskupa Malého, ke středečnímu schválení komunistického návrhu zákona o zdanění tzv. církevních restitucí ve třetím čtení Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR. Převzato z www.církev.cz.

[Vzpomínka na Madrid 2011]

Vzpomínka na Madrid 2011

Můžete shlédnout klip ze Světových dnů mládeže v Madridu 2011.

[Kurz Alfa podruhé]

Kurz Alfa podruhé

Od 10. ledna probíhá v naší farnosti již podruhé kurz Alfa. Navštěvují ho lidé, kteří se chtějí něco dozvědět o víře nebo si svou víru prohloubit, sdílet ji s ostatními.

[Obnovy u školských sester]

Obnovy u školských sester

Děkanství slavkovské a školské sestry srdečně zvou na DUCHOVNÍ PROGRAMY VE SLAVKOVĚ U BRNA.

[Činnost Collegium musicale bonum ve slavkovské farnosti v roce 2018]

Činnost Collegium musicale bonum ve slavkovské farnosti v roce 2018

Z jednadvaceti hudebních produkcí realizovaných v průběhu uplynulého roku souborem Collegium musicale bonum se osm uskutečnilo při slavení liturgie ve slavkovském kostele.

[Setkání mládeže s papežem v Panamě. ]

Setkání mládeže s papežem v Panamě.

Setkání mládeže s papežem v Panamě odlétají tři mladí z našeho děkanství. Provázejme je modlitbou. Program na každý den.

[Tříkrálová sbírka 2019]

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka 2019 v naší farnosti. Výsledky jsou v článku.

[Rybova Česká mše vánoční]

Rybova Česká mše vánoční

V neděli 6. ledna od 16.30 hodin v chrámu Vzkříšení Páně zazní tradiční Rybova Česká mše vánoční a další slavnostní díla.

[Modleme se za evangelizační kurz Alfa]

Modleme se za evangelizační kurz Alfa

Modleme se za evangelizační kurz Alfa, který plánujeme zahájit ve Slavkově v lednu 2019

[Poděkování – adventní misijní jarmark]

Poděkování – adventní misijní jarmark

Velké poděkování všem, kteří darovali své výrobky i všem, kteří se přišli v sobotu 1. prosince podívat a přispět na misie.

[Slavnost Ježíše Krista Krále - návštěva ve Slavkově u Opavy.]

Slavnost Ježíše Krista Krále - návštěva ve Slavkově u Opavy.

Návštěva ze Slavkova u Brna ve Slavkově u Opavy. Setkání farností, občanů a koncert pěveckých sborů.

Nové fotoreportáže

Nejdete je ve farní fotogalerii.

[Kurz Alfa 2019]

Kurz Alfa 2019

Kurz je již naplněn.

[Farnost k výročí bitvy]

Farnost k výročí bitvy

Otevřený kostel, zádušní mše, adventní jarmark.

[Pes baskervillský]

Pes baskervillský

O ministrantské víkendovce v Ostrově u Macochy.

[Misijní jarmark]

Misijní jarmark

Také letos jsme se rozhodli uspořádat v kostele misijní jarmark v sobotu 1. prosince, kdy bude jako obvykle po celý den otevřený kostel (Vzpomínkové akce).

[Duchovní obnova pro muže]

Duchovní obnova pro muže

Duchovní obnova pro muže "Muž a křesťan" v sobotu 24.11.2018 -vede P. Jan Plodr.