Poslední články

Níže je zobrazeno 30 posledních článků. Starší články najdete v archivu nebo můžete využít vyhledávání.

[Jak prožívat víru doma v rodině. Nově uspořádáno.]

Jak prožívat víru doma v rodině. Nově uspořádáno.

Milí farníci, nabízíme vám podněty k prožití nedělní bohoslužby a společné modlitby v rodině. Rodiny, které máte děti v náboženství, dostanete mejl s texty, aby vám to usnadnilo hledání.

Slovo papeže Františka k Urbi et Orbi

V pátek papež František udělil mimořádné požehnání . Je velmi povzbuzující pro tuto chvíli.

[Modlitby pro čas pandemie]

Modlitby pro čas pandemie

Výběr litanií a modliteb pro večerní modlitbu, inspirace papeže a biskupů.

[Zemřela paní Františka Hošková]

Zemřela paní Františka Hošková

Prosíme o modlitbu za naši věrnou farnici paní Františku a vyprošujeme jí brzké setkání u Pána.

[Pozdrav k radostné neděli Laetare]

Pozdrav k radostné neděli Laetare

Pozdrav zaslaný rodinám a také vám všem.

Slovo k nedělním textům

Ztrácíme i získáváme - uvidět Božím pohledem.

Povzbuďme víru a modleme se novénu ve 20 hodin

Biskup Vojtěch vyzývá k modlitbě růžence a novény k Panně Marii a zástupu světců, aby nám i lidem celého světa pomohli.

[Rozhodnutí biskupa Vojtěcha, jeho rada jak prožívat tyto dny a povzbuzení]

Rozhodnutí biskupa Vojtěcha, jeho rada jak prožívat tyto dny a povzbuzení

Rozhodnutí biskupa Vojtěcha Cikrleho pro brněnskou diecézi v souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19

[Bohoslužby zrušeny]

Bohoslužby zrušeny

Milí farníci, bohoslužby a farní akce v celé ČR jsou zrušeny, přinášíme prohlášení biskupů s výzvou k modlitbě v rodinách ve 20,00 hodin a odkazy na přenosy bohoslužeb.

[Program farnosti na rok 2020]

Program farnosti na rok 2020

Program je na dobu mimořádných opatření zrušen.

Informace v souvislosti s koronavirem

První pokyn o vyučování náboženství. Ohledně nedělní mše svaté bude informace později.

[Farní tábor UVAŘ pro dívky ]

Farní tábor UVAŘ pro dívky

Další nabídka na tábor pro dívky od nynější 7. třídy až po 1. ročník SŠ, od pondělí 17. 8. do soboty 22. 8. 2020.

[Rok 2019 v naší farnosti]

Rok 2019 v naší farnosti

Průřez rokem 2019 ve farnosti můžete shlédnout na videu i fotografiích.

[Setkání mládeže děkanství]

Setkání mládeže děkanství

Zveme mládež na pravidelné setkání v různých farnostech našeho děkanství. Březnové setkání je zrušené, další oznámíme podle situace.

[Nový Urbánek]

Nový Urbánek

Vyšel nový farní časopis Urbánek 1/2020 s přehledem za rok 2019. Tisk je kvalitnější s čb obrázky (zde na webu barevnými). Začali jsme 23. ročník časopisu!

[Přihlašování dětí na farní tábory]

Přihlašování dětí na farní tábory

Přihlašování dětí na farní tábory bude elektronicky v neděli 9. 2. od 20.00 hodin přes farní web. Přijímáme děti ze slavkovské farnosti, nebo ty, které u nás chodí do náboženství.

[Mše sv. pro zamilované]

Mše sv. pro zamilované

Mše sv. pro zamilované - na svatého Valentýna v pátek 14. 2. v 18.00 ve Slavkově a Svatovalentýnské setkání mládeže s modlitbou za dobrou volbu životního partnera v pátek 14. 2. v 18.00 v Bučovicích

[Lurdská pouť na Lutrštéku]

Lurdská pouť na Lutrštéku

- za nemocné a za duchovní povolání v úterý 11. 2. – 15.30 růženec, 16.00 mše sv.

[Byzantská liturgie ve Slavkově]

Byzantská liturgie ve Slavkově

Liturgie byzantského obřadu ve staromoravském a českém jazyce k výročí blaženého zesnutí sv. Konstantina-Cyrila v neděli 16. února 2020 v 15 hodin v chrámu na Špitálské ulici ve Slavkově.

[Vytrvali jsme v běhu…]

Vytrvali jsme v běhu…

Vytrvali jsme v běhu… společně. Do naší adventní sbírky určené na pomoc postiženým dětem z Dětského domova Lila jste přispěli krásných 38 900 Kč!

[Karneval Piráti již 9. února]

Karneval Piráti již 9. února

Farní karneval pro děti na téma Piráti bude v neděli 9. února v 15,00 v Domě Svaté Rodiny.

[DENAF 2020 – Den Na Faře]

DENAF 2020 – Den Na Faře

DENAF – Den Na Faře pro děti 1. – 9. třídy ve čtvrtek 30. 1. do pátku 31. 1. 2020.

[Tříkrálová sbírka 2020]

Tříkrálová sbírka 2020

4 . a 11. ledna 2020 proběhla v naší farnosti Tříkrálová sbírka. Velké poděkování koledníkům tříkrálové sbírky – dětem, mládeži, dospělým i dárcům.

[Tříkrálový koncert]

Tříkrálový koncert

V neděli 5. ledna od 16.30 se zaposlouchejte se do Tříkrálového koncertu od A. Correliho nebo do Haydnovy Nelsonmesse. Vystoupí komorní orchestr Collegium magistrorum Mikulov, smíšený sbor Ars Brunensis Brno pod taktovkou Sebastiena Bagnouda. Varhanní doprovod Kateřina Málková.

[Ples děkanství ve Slavkově]

Ples děkanství ve Slavkově

15. PLES SLAVKOVSKÉHO DĚKANSTVÍ se koná 18. ledna 2020 ve společenském sále Bonaparte ve Slavkově u Brna. Zahájení v 19:00, cena 150 Kč. K tanci i poslechu hraje hudební skupina Ad hoc team.

[Tábor ministrantů 2019]

Tábor ministrantů 2019

Zpráva a fotky z letošního ministrantského tábora s odkazem na další fotky z minulých let.

Vánoční scénka

Vánoční scénka Dramatického kroužku dětí bude před kostelem ve Slavkově na Boží hod 25. 12. - ZMĚNA ČASU: 17.30!

[Kurz Alfa 2020]

Kurz Alfa 2020

Srdečně Vás zveme na deset společně strávených příjemných večerů, kde se můžete dozvědět něco víc o křesťanské víře. Přihlašování kurzu 2020 bylo ukončeno a další zájemci jsou zváni na alfu 2021.

[Oprava pochůzné podlahy na půdě kostela]

Oprava pochůzné podlahy na půdě kostela

Hodiny na kostele nejdou. Dokončuje se totiž velká oprava na půdě - výměna poškozených trámů a prken, vysávání prachu z klenby, chemické ošetření dřevěné klenby a podlahy proti škůdcům.

[Vytrvejme v běhu]

Vytrvejme v běhu

Ve slavkovské farnosti vznikla adventní běžecká výzva nazvaná „Vytrvejme v běhu“ spojená s dobročinnou sbírkou pro Dětský domov Lila pro děti s diagnózou dětské mozkové obrny v Otnicích.