Poslední články

Níže je zobrazeno 30 posledních článků. Starší články najdete v archivu nebo můžete využít vyhledávání.

[Aktuální a základní informace o farnosti ]

Aktuální a základní informace o farnosti

Aktuálně Program a informace o farnosti ve stavu nouze.

Online přenosy bohoslužeb ze Slavkova

Aktuálně Připravili jsme živý videopřenos bohoslužeb z chrámu Vzkříšení Páně ve Slavkově prostřednictvím internetu.

Příští přenosy: neděle 1.11. 9.00 h, pondělí 2.11. 18.00 h, úterý 3.11. 18.00 h.

[Dušičkové odpustky v listopadu]

Dušičkové odpustky v listopadu

Možnost získat dušičkové odpustky bude kvůli pandemii během listopadu.

Duchovní podněty pro období stavu nouze

V čase, kdy nemůžeme přicházet na společné bohoslužby, nabízím vám k výběru několik podnětů pro osobní i společné prožívání víry.

[Reportáž v TV ze Slavkova]

Reportáž v TV ze Slavkova

130. výročí narození sv. Marie Goretti připoměla regionální televize reportáží z kostela ve Slavkově, kde jsou v oltáři její ostatky.

[20. výročí posvěcení kostela v Heršpicích]

20. výročí posvěcení kostela v Heršpicích

20. výročí posvěcení kostela sv. Matouše v Heršpicích v neděli 27. září 2020 ve 14 h.

[Benefiční koncert]

Benefiční koncert

Benefiční koncert v Dražovicích 28. 9. v 17,30 ve prospěch misie saleziánů v Bulharsku.

[Pouť na Lutrštéku]

Pouť na Lutrštéku

Pouť na Lutrštéku bude v neděli 20. září - mše sv. v 8,00, 9,00 a 10,30. Ve 14,30 svátostné požehnání. Po celé dopoledne se bude zpovídat. Sbírka o pouti bude na nový oltář na Lutršték a opravu vodní kaple a studánky.

Rozvrh náboženství

Informace o termínech a místech výuky jednotlivých tříd. Doplnění rozvrhu na obcích.

[Manželské večery]

Manželské večery

Jak obnovit a posílit partnerský vztah za 8 večerů❓

[Kurz efektivního rodičovství]

Kurz efektivního rodičovství

✔Jak vychovávat děti, aby byly šťastné, sebevědomé, a zároveň nám "nepřerostly" přes hlavu❓

[ Přihlášky do náboženství]

Přihlášky do náboženství

Pouze pro děti, které nastoupí do 1. třídy, a děti z jiných ročníků, které do náboženství ještě nechodily.

[Farní tábor 2020 Japonské dědictví]

Farní tábor 2020 Japonské dědictví

Pozdrav z tábora, všichni jsou v pořádku a i přes občasný déšť je veselo.

[Novéna před požehnáním mariánského sloupu]

Novéna před požehnáním mariánského sloupu

Zveme Vás k modlitbě Novény k Panně Marii ve dnech před požehnáním Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Novéna začne ve čtvrtek 6. srpna 2020, na Svátek Proměnění Páně.

[Oslava svátku sv. Gorazda]

Oslava svátku sv. Gorazda

Staroslovanská liturgie na Hoře sv. Klimenta v Chřibech: v neděli 2. 8. v 11.00 (slouží o. Milan Vavro), ve 13.00 přednáška Dr. Václava Ventury na téma Ježíšova modlitba.

[Svatourbanská pouť na Urbánku]

Svatourbanská pouť na Urbánku

V neděli 28. 6. v 17.00 procesí od sv. Jana po Křížové cestě, 18.00 poutní mše svatá, prohlídka kaple sv. Urbana, na závěr táborák a piknik z vlastních zásob.

[Bývalý slavkovský kaplan P. Václav Drbola umučen komunisty]

Bývalý slavkovský kaplan P. Václav Drbola umučen komunisty

Den památky obětí komunistického režimu připadá na 27. června.

[Zemřel Mons. Jan Daněk]

Zemřel Mons. Jan Daněk

Zemřel Mons. ICLic. Mgr. Jan Daněk, farář v Novém Městě na Moravě a děkan žďárský, bývalý kaplan ve Slavkově u Brna (1976-1979).

[Poděkování Charity za sbírku]

Poděkování Charity za sbírku

Oblastní charita vyjadřuje poděkování za potravinovou sbírku, lidé přicházeli celou dobu a byli velmi štědří, přinesli asi 350 Kg.Poděkování všem, kteří přispěli do asi 19-ti postniček částkou 8516 Kč.

[Obnova s Kateřinou Lachmanovou]

Obnova s Kateřinou Lachmanovou

Obnova s Kateřinou Lachmanovou: „Jak si uchovat pokoj v srdci“, Bohdalice, farní zahrada, sobota 13. 6. ve 14.30

Jáhenské svěcení Milan Werl

Do katedrály budou mít přístup pouze lidé se vstupenkami. Obřad bude možné sledovat v internetovém přenosu. V sobotu 20. června 2020 udělí při bohoslužbě v katedrále v Brně v 9.00 biskup Vojtěch kněžské a jáhenské svěcení. Na jáhna bude vysvěcen Milan Werl.

Novéna k Duchu Svatému

Milí přátele, od pátku začíná modlitba novény k Duchu Svatému. Pokud chcete, můžete využít nabídku Komunity Blahoslavenství.

List Svatého otce všem věřícím k měsíci květnu

Dnes byl zveřejněn list, který Svatý otec adresoval všem věřícím k blížícímu se měsíci mariánské úcty a ve kterém vybízí ke společné i individuální modlitbě růžence.

[Modleme se za déšť]

Modleme se za déšť

Výběr různých modliteb za déšť, které se můžete modlit v těchto dnech v blízkosti svátku sv. Marka (25. duben) při večerních modlitbách nebo na vycházce.

[Akce Charity - Zůstáváme nablízku]

Akce Charity - Zůstáváme nablízku

Váš příspěvek podpoří nákup desinfekčních a hygienických prostředků, respirátorů, ochranných štítů, obleků, brýlí, materiálu na výrobu roušek. Dále nákup a rozvoz potravin lidem v nouzi a zvýšené náklady vzhledem k potřebnému rozšíření dostupnosti našich služeb.

Promluva o 2. neděli velikonoční

Promluva o. Milana ze mše sv. z neděle Božího milosrdenství 19. dubna 2020.

93. narozeniny Benedikta XVI.

Blahopřejeme dnes, 16. dubna, emeritnímu papeži Benediktovi XVI., který požehnal naší farnosti misijní kříž, křížovou cestu na Urbánek a zaslal nám do farnosti v roce 2016 dopis s požehnáním.

[Děkujeme za pomlázku!]

Děkujeme za pomlázku!

Za velké množství dárků, krásných vajíček, sladkostí i slaností, za mazance, kytky, ovoce i milá přání srdečně děkujeme! Otec Stanislav a otec Milan

[Jak jsme prožívali Velikonoce]

Jak jsme prožívali Velikonoce

Foto: Nedělní cesta požehnání - mnozí z vás čekali před domy na požehnání, najeli jsme za 2,5 hodiny 64 km přes Slavkov a všechny obce. Velikonoce v našich rodinách tvůrčím přístupem.

[Promluva z Velikonoční neděle]

Promluva z Velikonoční neděle