Poslední články

Níže je zobrazeno 30 posledních článků. Starší články najdete v archivu nebo můžete využít vyhledávání.

[Program farnosti na Advent a Vánoce 2017]

Program farnosti na Advent a Vánoce 2017

Zde najdete údaje o programu v Adventu a o Vánocích 2017.

[Přijďte zažít kurz Alfa]

Přijďte zažít kurz Alfa

Srdečně Vás zveme na deset společně strávených příjemných večerů, kde se můžete dozvědět něco víc o křesťanské víře.

[Křesťanské Vánoce - program]

Křesťanské Vánoce - program

Můžete si vyhledat Adventní a Vánoční program v kostelech diecéze.

Předvánoční koncert Danielis

Komorní pěvecký sbor Danielis vás zve na Předvánoční koncert v neděli 17. prosince 2017 v 18.00 v Domě Svaté Rodiny ve Slavkově u Brna. Vstupné dobrovolné.

[Zádušní mše sv. za oběti bitvy u Slavkova]

Zádušní mše sv. za oběti bitvy u Slavkova

Zádušní mše sv. za oběti bitvy u Slavkova bude ve čtvrtek v 18,00 ve farním kostele. Na zámku následuje v 19,00 koncert, na který je zvána široká veřejnost.

[Vánoční výstava betlémů]

Vánoční výstava betlémů

Výstava bude otevřena ve dnech 28., 29. a 30.prosince 2017 od 14 – 17 hodin v sále pastoračního centra farnosti.

[Dá se dnes předejít krizi otcovství?]

Dá se dnes předejít krizi otcovství?

Duchovní obnova pro muže v Domě svaté Rodiny ve Slavkově v sobotu 25.11.2017.

[Úspěch ministrantů na olympiádě v Telnici]

Úspěch ministrantů na olympiádě v Telnici

Ministranti ze Slavkova se v sobotu 11. listopadu zúčastnili ministrantské olympiády v Telnici.

[ADVENTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA  S VOJTĚCHEM KODETEM]

ADVENTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA S VOJTĚCHEM KODETEM

se uskuteční v pozořické farnosti 24.-26.listopadu 2017.

[Pouť do Krakova pro 6.-9. třídu]

Pouť do Krakova pro 6.-9. třídu

Poutní zájezd na místa Božího milosrdenstvío podzimních prázdninách s mládeží našeho děkanství ve fotkách a filmu.

Adorační den farnosti 15. listopadu 2017

Adorační den farnosti připadá v rámci diecéze na naši farnost. Otec biskup vyzývá každého z nás, abychom se osobně zastavili k modlitbě před Kristem. Slavkov u Brna, farní kostel 9.00 – 20.00 prostor k tiché adoraci, 19.00 – 20.00 svátost smíření.

[Nížkovice pro 4. a 5. třídu ZŠ ]

Nížkovice pro 4. a 5. třídu ZŠ

Zveme Tě, abys s námi strávil/a víkend na naší malebné faře v Nížkovicích.

Cestopis: Solná komora

Přednáška paní Elišky Rubešové o Solné komoře v Rakousku bude spojena i s promítáním a uskuteční se v pondělí 13. listopadu v 18 hodin ve farním sále. Všechny zájemce srdečně zveme.

[Obnova pro manžele]

Obnova pro manžele

Obnova pro manžele s P. Milanem Mihulcem, SDB "Milovat a ctít - jak prožívá muž a žena manželský slib" v neděli 12. listopadu 2017 na faře.

Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu od 21. – 26. srpna 2018.

Podzimní nabídka kurzů CENAPu

Centrum naděje a pomoci, Vodní 13, Brno opět pořádá kurzy, které zájemcům pomohou zorientovat se ve své společné plodnosti.

[MSKA: SpaceX – Fenomén současné kosmonautiky]

MSKA: SpaceX – Fenomén současné kosmonautiky

MSKA - přednáška SpaceX – Fenomén současné kosmonautiky - historie, současnost i budoucnost, Dušan Majer, (oprava termínu:) ve středu 22. 11. v 19.00 kino Jas, vstupné dobrovolné.

[Pouť do Izraele 2018 - upřesnění]

Pouť do Izraele 2018 - upřesnění

Na poutní zájezd do Svaté země – Izraele s cestovní kanceláří AWERTOUR v dubnu 2018 prodlužujeme předběžné přihlášení do 19. listopadu 2017.

[Biřmování ve Slavkově]

Biřmování ve Slavkově

15. října 2017 udělil biskup Pavel Konzbul ve Slavkově svátost biřmování.

[Večer Božího milosrdenství]

Večer Božího milosrdenství

Zveme na večer Božího milosrdenství ve Slavkově v pátek 13. října v 19.00. Můžeš se těšit na chvály, svědectví a adoraci, možnost přímluvné modlitby nebo svátosti smíření.

[Obnova Modlitba ženy]

Obnova Modlitba ženy

Srdečně zveme ženy všech věkových kategorii na duchovní obnovu, kterou povede otec Jiří Topenčík. Obnova proběhne 21. 10. 2017 od 9:00 do 17:00 hod, počet míst je omezen.

[Urbánek 3/2017]

Urbánek 3/2017

Vyšlo nové číslo Urbánku 3/2017.

Přednáška Československá pohraniční opevnění

Přednáška "Československá pohraniční opevnění z let 1935 až 1938" v pondělí 16.října v 18 hodin ve farním sále. Přednášet bude Mgr. Zdeněk Farkaš, doba trvání přednášky je asi 1 hodinu.

[Novéna za biřmovance a informace]

Novéna za biřmovance a informace

Svátost biřmování udělí v neděli 15. října ve Slavkově v 8,30 hodin brněnský pomocný biskup Mons. Pavel Konzbul. Večer Božího milosrdenství v pátek 13.10. od 19 hodin. Zvu vás všechny ve farnosti, podpořme naše biřmovance z řad mládeže i dospělých modlitbou novény k Duchu Svatému, od čtvrtka 5. října.

[Divadlo Dřeváček: Král Lávra]

Divadlo Dřeváček: Král Lávra

Loutkové divadlo Dřeváček z Heršpic uvede na faře v neděli 1. října v 16,00 loutkovou hru Král Lávra. Hra je vhodná pro děti od 8 let, ale také pro dospělé a seniory. Vstupné dobrovolné.

[Jubileum Fatimy v Brně]

Jubileum Fatimy v Brně

Putovní socha P. Marie z Fatimy v Brně 17. září 2017.

[Přednáška Jarmily Bednaříkové o stěhování národů]

Přednáška Jarmily Bednaříkové o stěhování národů

Jste všichni srdečně zváni na přednášku do slavkovského kina Jas, která proběhne ve čtvrtek 19. října 2017 v 18h.

[PULS - pozvání do velké rodiny malých dárců ]

PULS - pozvání do velké rodiny malých dárců

V neděli 24. září 2017 zazní při bohoslužbách ve farnostech výzva otce biskupa Vojtěcha Cikrleho k podpoře Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze.

[Putování sochy Panny Marie Fatimské]

Putování sochy Panny Marie Fatimské

Pozvání na Jubileum Fatimy v brněnské diecézi 2017. Katedrála 17. září, Žarošice 30. září, Křtiny 1. října.

[SIS 2017]

SIS 2017

Pozvání na SIS 2017 ve Slavkově u Brna.