Poslední články

Níže je zobrazeno 30 posledních článků. Starší články najdete v archivu nebo můžete využít vyhledávání.

[Program farnosti na rok 2019]

Program farnosti na rok 2019

Program farnosti na celý rok 2019.

[Nové fotogalerie]

Nové fotogalerie

Fotografie z akcí: Farní den a narozeniny, Pouť na Lutrštéku, Oprava podlahy půdy kostela Vzkříšení Páně.

[Prvokomunikanti]

Prvokomunikanti

Ve čtvrtek 26. září 2019 se v Brně na Petrově sešlo 500 prvokomunikantů, mezi nimi i z naší farnosti.

[Pouť mládeže ke sv. Klementu]

Pouť mládeže ke sv. Klementu

Pouť mládeže děkanství ke sv. Klementu Maria Hofbauerovi do Tasovic a Vídně 27.-28. 9. 2019.

[Aktivity a katecheze pro děti a rodiny]

Aktivity a katecheze pro děti a rodiny

Aktivity a katecheze pro děti a rodiny pro nový školní rok.

[DNY VÍRY ve Slavkově ]

DNY VÍRY ve Slavkově

Zveme vás srdečně na DNY VÍRY - duchovní obnovu farnosti, která se bude konat 17. - 22. září ve slavkovském kostele. Před 10 lety se konala velká obnova farnosti - lidové misie.

[Slavkovská iniciativa smíření v Šaraticích]

Slavkovská iniciativa smíření v Šaraticích

Nemusíte být kardiochirurgem, abyste mohli mít "srdce na dlani". Slavkovská iniciativa smíření 5. 10. v Šaraticích: 14.00 ekumenická bohoslužba ve farním kostele, 15.30 přednášky ve sportovní hale, 18.00 koncert Collegium musicale bonum v kostele.

[Brněnskou diecézí voní káva]

Brněnskou diecézí voní káva

Fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze – PULS založil brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle. Sbírka bude 22. září, připojeno slovo biskupa a P. Pavla Kafky.

[10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně]

10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně

Pozvání k děkovné bohoslužbě, která se bude slavit v pátek 27. září 2019 v 17.30 hodin v brněnské katedrále. Vzpomínky občerství dokumentární film.

[Cyklovýlet]

Cyklovýlet

Zveme všechny malé i velké cyklisty na farní cyklovýlet, který se bude konat 22. září. Sraz účastníků je před slavkovským kostelem v 13:30 h.

[Obnova pro mládež]

Obnova pro mládež

V rámci Dnů víry zveme mladé na duchovní obnovu 20.-21. 9. na aktuální téma mladé církve: Christus vivit.

[Pouť na Lutrštéku 2019]

Pouť na Lutrštéku 2019

POUŤ NA LUTRŠTÉKU v neděli 15. září - mše svaté v 8,00 a 10,30 bude sloužit náš bývalý farář, otec Petr Vrbacký, v 9,00 P. Milan Vavro, 14,30 svátostné požehnání. Po celé dopoledne se bude zpovídat. Sbírka o pouti bude na nový oltář na Lutršték, jehož návrh bude představen.

[Náboženství - rozvrh 2019/2020]

Náboženství - rozvrh 2019/2020

Zde je nový rozvrh náboženství a přihlašování dětí přes farní web. Na ZŠ Komenského a na vesnicích se začíná od 16. 9., na faře od 9. 9.

[Tábor 2019 Doba kamenná]

Tábor 2019 Doba kamenná

Do Mamutího údolí se vydaly děti z naší farnosti prožít dobu kamennou. První obrázky a video je již k shlédnutí.

[Farní den a narozeniny]

Farní den a narozeniny

Farní den s oslavou narozenin o. Stanislava bude v neděli 21. července od 15,00 hodin.

[Katolická charismatická konference]

Katolická charismatická konference

Ve dnech 10. až 14. července 2019 proběhne v areálu výstaviště BVV v Brně již po třinácté další ročník Katolické charismatické konference. Doporučuji vám účast na této velmi kvalitní duchovní aktivitě, vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi.

[Nové farní rady]

Nové farní rady

Farář jmenuje od 1. července 2019 na období 5 let nové farní rady.

[Výlet dětí z náboženství]

Výlet dětí z náboženství

Výlet dětí bude v pondělí 24. června 2019 na sv. Antonínek u Blatnice s dalším programem.

[Výstava Jan Pavel II.]

Výstava Jan Pavel II.

Výástava Jan pavel II. bude k shlédnutí ve farním kostele ve Slavkově pouze během června. Neváhejte.!

[Noc kostelů 2019 ve fotografiích]

Noc kostelů 2019 ve fotografiích

Fotografie z Noci kostelů 2019 ve Slavkově.

[Svatodušní novéna a sobotní vigilie]

Svatodušní novéna a sobotní vigilie

Modlitbou novény 31. 5. - 8. 6. 2019 prosíme o nové přijetí Ducha Svatého a jeho dary. Modlitbu novény bude podle rozpisu večer ve Slavkově. Můžete se pomodlit také z internetu.

[Foto z 1. sv. přijímání]

Foto z 1. sv. přijímání

Fotografie z 1. sv. přijímání z neděle 19. května 2019.

[Itálií za sv. Františkem a o. Piem]

Itálií za sv. Františkem a o. Piem

Poutní zájezd „Itálií za sv. Františkem a o. Piem“ 5. 10. 2019.

[Noc kostelů - Collegium musicale bonum]

Noc kostelů - Collegium musicale bonum

Kostel sv. Jana Křtitele na Špitálce 19:00-20:00, Collegium musicale bonum – koncert duchovní hudby, pěvecký sbor řídí Karol Frydrych.

[Svatourbanská pouť na Urbánek]

Svatourbanská pouť na Urbánek

Svatourbanská pouť na Urbánek bude 26. května 2019.

15. pěší pouť do Žarošic

Pěší pouť farnosti do Žarošic ve středu 8. května 2019 se vydáme pěší v 10.00 od kostela ve Slavkově. Zastávky budou kolem 13.00 na Jalováku,15.00 ve Zdravé Vodě u kapličky. Ve 14.00 vyjíždí autobus ze Slavkova, 16.30 mše sv. v Žarošicích. Autobus vezme poutníky přes obce zpět do Slavkova. Letos budou s námi Rousínovští poutníci.

[230. výročí s biskupem Pavlem]

230. výročí s biskupem Pavlem

K výročí postavení kostela sloužil mši svatou o slavnosti Zmrtvýchvstání Páně v 9 hodin ve Slavkově biskup Pavel Konzbul. Na 11 hodinu zavítal do kostela sv. Matouše v Heršpicích.

[Program pro dívky]

Program pro dívky

Program pro dívky 4. – 6. tř. „Jsem, který jsem", 17. – 18. května 2019, vede P. Petr Soukal a školské sestry, začátek v pátek v 18.00 ukončení v sobotu v 17.00.

[Misijní den v Rousínově]

Misijní den v Rousínově

Farnost Rousínov zve na Misijní den do Rousínova v sobotu 18. 5. 2019.

[Skončil Dramaťák 2018-2019]

Skončil Dramaťák 2018-2019

8.dubna skončil kurz dramatické výchovy pro pětici dětí, Honzíka a Kristýnku Markovy, Eriku Spáčilovou, Barušku Blažkovou a Páťu Šaňka. Kurz probíhal ve farním sále od listopadu loňského roku.