Poslední články

Níže je zobrazeno 30 posledních článků. Starší články najdete v archivu nebo můžete využít vyhledávání.

[Základní informace ]

Informace o farním životě v této době. Změny při obnovení bohoslužeb.

[Internetový přenos bohoslužeb ze Slavkova]

Internetový přenos bohoslužeb ze Slavkova

Aktuálně Připravili jsme pro vás živý přenos bohoslužeb ze slavkovského farního kostela prostřednictvím internetu. Časy bohoslužeb a odkazy na videopřenos budou zveřejněny v tomto článku. Přenos nebude v záznamu.

Nejbližší vysílání:
- pátek 29. 5. v 18.00
- sobota 30. 5. ve 21.00 - svatodušní vigilie
- neděle 31. 5. v 9.00

[Sbírka potravin a hygienických potřeb]

Sbírka potravin a hygienických potřeb

Sbírku potravin a hygienických potřeb pro rodiny, které se ocitly v nouzi, pořádá Oblastní charita v pondělí 8. 6. 2020, 16.00 – 18.00 u kostela.

[Novéna k Duchu Svatému]

Novéna k Duchu Svatému

Milí přátele, od pátku začíná modlitba novény k Duchu Svatému. Pokud chcete, můžete využít nabídku Komunity Blahoslavenství.

[Farní tábor UVAŘ pro dívky ]

Farní tábor UVAŘ pro dívky

Další nabídka na tábor pro dívky od nynější 7. třídy až po 1. ročník SŠ, od pondělí 17. 8. do soboty 22. 8. 2020.

List Svatého otce všem věřícím k měsíci květnu

Dnes byl zveřejněn list, který Svatý otec adresoval všem věřícím k blížícímu se měsíci mariánské úcty a ve kterém vybízí ke společné i individuální modlitbě růžence.

[Modleme se za déšť]

Modleme se za déšť

Výběr různých modliteb za déšť, které se můžete modlit v těchto dnech v blízkosti svátku sv. Marka (25. duben) při večerních modlitbách nebo na vycházce.

[Akce Charity - Zůstáváme nablízku]

Akce Charity - Zůstáváme nablízku

Váš příspěvek podpoří nákup desinfekčních a hygienických prostředků, respirátorů, ochranných štítů, obleků, brýlí, materiálu na výrobu roušek. Dále nákup a rozvoz potravin lidem v nouzi a zvýšené náklady vzhledem k potřebnému rozšíření dostupnosti našich služeb.

[Promluva o 2. neděli velikonoční]

Promluva o 2. neděli velikonoční

Promluva o. Milana ze mše sv. z neděle Božího milosrdenství 19. dubna 2020.

[93. narozeniny Benedikta XVI.]

93. narozeniny Benedikta XVI.

Blahopřejeme dnes, 16. dubna, emeritnímu papeži Benediktovi XVI., který požehnal naší farnosti misijní kříž, křížovou cestu na Urbánek a zaslal nám do farnosti v roce 2016 dopis s požehnáním.

[Děkujeme za pomlázku!]

Děkujeme za pomlázku!

Za velké množství dárků, krásných vajíček, sladkostí i slaností, za mazance, kytky, ovoce i milá přání srdečně děkujeme! Otec Stanislav a otec Milan

[Jak jsme prožívali Velikonoce]

Jak jsme prožívali Velikonoce

Foto: Nedělní cesta požehnání - mnozí z vás čekali před domy na požehnání, najeli jsme za 2,5 hodiny 64 km přes Slavkov a všechny obce. Velikonoce v našich rodinách tvůrčím přístupem.

[Promluva z Velikonoční neděle]

Promluva z Velikonoční neděle

Promluva o. Milana z neděle 12. 4. 2020

[Kostel otevřen k soukromé návštěvě]

Kostel otevřen k soukromé návštěvě

Můžete se během velikonoční neděle i pondělí zastavit v kostele a poklonit se Kristu v Eucharistii ve svatostánku.

[Velikonoční přání kněží]

Velikonoční přání kněží

Velikonoční přání o. Milana a o. Stanislava.

Velikonoční Urbánek seniorům

K vytištění:
Velikonoční Urbánek seniorům (pdf)

[Telefonická pomoc charity]

Telefonická pomoc charity

Oblastní charita Hodonín nabízí pomoc ve formě telefonického kontaktu se sociálními pracovníky Charitní sociálně právní poradny.

Velikonoční sbírky- zaslání na konto

Ptáte se, kam můžete zaslat v době nekonání bohoslužeb dar farnosti místo sbírky. Farní účet: Česká spořitelna 1561 2343 89 / 0800. Na konci roku vám vystavíme potvrzení o daru. Děkujeme.

[Jak se zpovídat v době koronaviru]

Jak se zpovídat v době koronaviru

Velikonoční svátost smíření – z důvodů vyhlášení nouzového stavu se nebude v kostelích zpovídat. Velikonoční smíření s Bohem je možné vykonat osobní modlitbou lítosti s předsevzetím, že využijeme příležitosti k osobní sv. zpovědi, až to bude možné.

[Omalovánky, katecheze a křížová cesta pro děti]

Omalovánky, katecheze a křížová cesta pro děti

V příloze si můžete stáhnout omalovánky a křížovou cestu pro děti.

[Obnova zasvěcení Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie ve středu 8. dubna v 7.15 h]

Česká republika se připojuje k obnově svěření a zasvěcení Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie, a to modlitbou, kterou kardinál Dominik Duka, předseda ČBK, přednese před sochou Panny Marie Fatimské v arcibiskupské kapli ve středu 8. dubna 2020 v 7.15 hodin.

[Promluva z Květné neděle]

Promluva z Květné neděle

Promluva o. Milana ze mše sv. z Květné neděle.

[Křížová cesta ]

Křížová cesta

Pozvání k modlitbě tématické křížové cesty v době pandemie koronaviru.

[Pastýřský list biskupa Vojtěcha]

Pastýřský list biskupa Vojtěcha

Cikrleho v době pandemie koronaviru COVID-19

[Farnost Slavkov u Brna má svůj Facebook]

Farnost Slavkov u Brna má svůj Facebook

Pro potřeby farnosti jsme založili FB stránku, na které budeme dávat odkazy a zprávy k našemu společnému sdílení ve farnosti. Ať nám v této době, kdy se nemůžeme setkávat, poslouží ke vzájemnému obohacení. Otec Milan

[Pozdrav otce biskupa Vojtěcha]

Pozdrav otce biskupa Vojtěcha

Otec biskup Vojtěch Cikrle zasílá svůj pozdrav a povzbuzení pro prožívání tohoto času.

Urbánek seniorům

Pokud máte doma nebo v sousedství někoho staršího věřícího, který nemá možnost sledovat na internetu zprávy z naší farnosti, můžete mu vytisknout text v příloze. Děkuji, o. Milan.

K vytištění:
Urbánek seniorům 29.3.2020 (pdf)

Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, jakou potřebovalo

Přestali jsme si vážit zdraví a proto jsme dostali takovou nemoc, abychom si uvědomili, na čem nejvíc záleží.

Slovo papeže Františka k Urbi et Orbi

V pátek papež František udělil mimořádné požehnání . Je velmi povzbuzující pro tuto chvíli.

[Modlitby pro čas pandemie]

Modlitby pro čas pandemie

Výběr litanií a modliteb pro večerní modlitbu, inspirace papeže a biskupů.