Farní charita

Charita

Vedoucí Farní charity je paní Ing. Jitka Hrabovská.

Charitní šatník

Sídlí v Domě s pečovatleskou službou ve Slavkově, suterén, vstup z Polní ulice.

Příjem: sobota  9,00 - 10,00 hodin.

Na základě sdělení Diakonie Broumov, kam posíláme humanitární dary, nemůžeme nadále přijímat:

- svetry, silonové oblečení

- panské obleky, vatové kabáty, balonové kabáty

- péřové bundy, vatované přikrývky, polštáře

- stany, koberce, matrace

- lyže, lyžařské boty, poškozené a obnošené boty

- malé spotřebiče (žehličky, kávovary, varné konvice)

- kufry, kočárky.

Náklady na likvidaci těchto nepotřebných věcí výrazně snižují hodnotu humanitární sbírky. Pokud možno, dávejte věci do igelitových pytlů, nikoliv do krabic. Diakonie nemá možnost krabice likvidovat.

Děkujeme za pochopení.

Charitní pečovatelka

Často se setkáváme s názorem,že i když je nám opravdu zle, je nesprávné obtěžovat jiné svými problémy. Nechceme přiznat svoji situaci, i když na nás doma všechno padá, nechceme aby nás někdo viděl bezmocné, odkázané na cizí pomoc. Ale cožpak jsme sami nikomu nepomohli? Odvrátili jsme se od člověka, který potřeboval naši pomoc či útěchu? Pocítili jsme radost, že naše pomoc nebyla odmítnuta, že měla naše práce smysl? I když přijímat službu je těžší než ji poskytovat, dopřejme lidem kteří nám nabízejí pomocnou ruku, ten hřejivý pocit, že mohou pomoci.

Jak ale přijmout cizího člověka? Není to nebezpečné? Co když si při úklidu něco ((vypůjčí)) ? Zaručí se za něj někdo, koho znám i já? Bude ke mně slušný?

Oblastní charita Hodonín, pod kterou spadá i naše farní charita, nám nabízí službu charitní pečovatelky. A ručí za ni. Nabízí pomoc s úklidem, nákupem, osobní hygienou, doprovodí k lékaři,nebo na poštu. Přijde nás navštívit, popovídat si, nebo půjdeme na procházku.

Zatím pečuje o tři klienty v Němčanech, odkud také pochází, ale nabízí svou službu také v okolních obcích, a také ve Slavkově. A to nejen seniorům, ale i nemocným.

Je těžké žádat o pomoc, je těžké ji přijmout, ale pokud nám ji někdo nabízí, neodmítejme.

Farní charita

Tříkrálová sbírka 2015

Tříkrálová sbírka ve Slavkově proběhla 10. ledna 2015.
Ve Slavkově koledovalo 99 malých i velkých koledníků.
Výsledky sčítání Tříkrálové sbírky: ve Slavkově 121.640 Kč, (loni 113.626 Kč), v Němčanech 21.377 Kč, v Hodějicích 21.500 Kč a v Heršpicích 20.189 Kč.
Celkem 184.706 Kč, (loni 172.911 Kč a předloni 155.775 Kč, tj. nárůst za tři roky téměř o 30 tisíc korun). Poděkování patří všem koledníkům a organizátorům.

Dárcům Pán Bůh zaplať.

Tříkrálová sbírka 2008