Společenství rodin s dětmi

Asi před pěti lety se začalo scházet společenství rodin s dětmi. Vzniklo jako reakce na zájem několika rodin s malými dětmi seznámit se a scházet se spolu s dalšími rodinami farnosti.

A tak několik odvážných vyšlo z anonymity kostelních lavic a oslovilo ty méně odvážné a vyzvalo je ke společnému setkávání při modlitbě, četbě, povídání, zpěvu….

rodiny

V současné době se schází asi 10 rodin 1x za měsíc v neděli odpoledne (v 15hod.) – mimo období letních prázdnin. Je třeba zdůraznit, že se nejedná o uzavřenou skupinu – naopak – zvány a vítány jsou další rodiny nebo maminky či tátové s dětmi.

Společenství se schází nejčastěji na faře, kde po společné modlitbě je čas a prostor pro povídání u čaje a buchet, pro četbu, hry a soutěže pro děti i ty hravější z rodičů. Podle počasí vyrážíme také do přírody, v zimě sáňkovat, v létě opékat špekáčky ….

Setkání jsou opravdu pestrá co do náplně. A protože cílem všech sházevších se je prožití příjemného radostného setkání s Pánem v modlitbě i navzájem s přáteli, je prostě bezva být přitom.

Kontakt: Jana a Mirek Lstibůrkovi, tel. 605 576 289 nebo 607 217 594.

Poslední aktualizace: 21.4.2011