Archiv příspěvků

Březen 2011

Setkání seniorů, tentokráte na vlnách Radia Proglas
V pondělí, dne 14.března se uskutečnilo další setkání seniorů. Po krátkém procvičení paměti a protažení těla jsme mezi sebou přivítali redaktora Radia Proglas, pana Pavla Šaňka, jehož poutavé a veselé povídání nás vtáhlo do zákulisí Radia, mezi jeho spolupracovníky i do jejich dalších aktivit. Děkujeme za krásné obohacení našeho setkání. Fotografie ze setkání najdete v článku.
21. 3. 2011
Jan Matyáš
Afghanistán očima vojenského kaplana
Vojenský kaplan Kpt. Mgr. Martin Vařeka se podělí o fotografie a zážitky z vojenské mise České armády v Afghanistánu v Domě svaté Rodiny na Malinovského ul. ve Slavkově v pátek 25. března 19:00. Předtím bude sloužit mši svatou ve farní kapli v 18:00 hodin.
20. 3. 2011
P. Jiří Janoušek
Program „VEZMI A ČTI“
Najdete zde odkaz na rozbor nedělních textů v programu „VEZMI A ČTI“ v rámci tří a půl leté přípravy k výročí 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu.
4. 3. 2011
P. Jiří Janoušek
Setkání zájemců o KMŠ Karolínka
Od září 2011 zahájí ve Slavkově u Brna na Malinovského 280 svůj provoz Křesťanská mateřská škola Karolínka. Proto se v neděli 30. ledna v sále Domu svaté Rodiny uskutečnilo první setkání zájemců z řad rodičů, prarodičů i dětí.
2. 3. 2011
P. Jiří Janoušek
... potvrzujeme, že Kristus je Pánem našeho života?
Přečtěte si poselství papeže Benedikta XVI. k postní době 2011, zvláště v tomto tématickém Roce křtu. ...Cesta postní dobou vrcholí ve velikonočním triduu, zvláště ve vigilii posvátné noci: obnovením křestního slibu znovu potvrzujeme, že Kristus je Pánem našeho života ...
1. 3. 2011
P. Jiří Janoušek