Výstava „Naděje v Brně“

Retrospektivní výstava návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně očima architekta. Výstava probíhá od 10.2. do 10.4. 2010 ve vstupních prostorách Knihovny Jiřího Mahena na Kobližné ulici. Tématu návštěvy Sv. otce v Brně je věnována také výstavka fotografií ve slavkovském kostele - pod kůrem.

Statutární město Brno ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Biskupstvím brněnským
pořádají výstavu v Knihovně Jiřího Mahena v Brně

NADĚJE V BRNĚ

Retrospektivní výstava návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně očima architekta.

Od 10. února 2010 do 10. dubna 2010

Dvorana Knihovny Jiřího Mahena v Brně,
Kobližná 4, 601 50 Brno
Otevřeno: Po–Pá 10–19 h, So 10–14 h

VSTUP VOLNÝ

NADĚJE V BRNĚ

Retrospektivní výstava návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně očima architekta.

„Spe salvi facti sumus“ – v naději jsme spaseni
začátek encykliky Spe salvi Benedikta XVI.

Návštěva Benedikta XVI. zanechala v Brně znatelnou stopu. V mnoha myslích je spojena s poselstvím – pohledem do budoucna s nadějí. Naději v dnešní době vytěsňuje každodenní komerční tlak a postupně se vytrácí. Sice nenápadně, ale ve všech oblastech života. Poselství naděje, které Brnu Benedikt XVI. přinesl, bylo vyjádřeno symbolem kotvy v areálu mše a poté se přirozeně přeneslo i do názvu této výstavy.

Výstava, kterou Vám přináší město Brno, je koncipována architektem areálu mše Markem Štěpánem. Výstavní prezentace je zaměřena především na vizuální vjemy – velké fotografie, obrázky a videosekvence, nechybí ani liturgické předměty vyrobeny speciálně pro tuto příležitost. Hlavním tématem výstavy je však příprava návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně – mnohovrstevná, intenzivní, bezprecedentní a plna očekávání – samozřejmě v Brně.

Termín výstavy (10.2. – 10. 4.) se záměrně kryje s postní dobou – začíná před popeleční středou a končí po Velikonocích.