Ženatí – svobodní 2016

Další ročník kopané se udál o neděli svatodušní 15.5.2016.

Máme taky fotky.

Kdybychom alespoň tři tutovky proměnili a mladým tři laciné branky nenechali, tak to byla skoro remíza.

Tak to byla slova optimisty v šatně po skončení letošního fotbálku ženatých proti svobodným.

A slova realisty by dodala: je to dobré, nikdo se nezranil, skóre je příznivější než v minulých letech a byla to chvílemi i legrace. Moje žena by asi namítla – jak pro koho, ale to později.

Slavnostního výkopu se ujal otec Milan, který nás navštívil a vydržel po celý zápas. Letos svobodní věkově omladili a Ondra a František byli nejen podle mě skvělým oživením a hráli jako z partesu. A hned ve druhé minutě František dal jasně najevo, že nás svobodní nebudou šetřit. Na dva nula zvyšoval v zápětí Ondra. Postupem času jsme my ženáči začali mít i nějaké šance a odměnou nám byl gól na 1:4. Pár šancí do poločasu ještě bylo, ale využití bylo jen u svobodných. Poločas 5:1 pro svobodné.

Ve druhé půli bylo odhodlání ženáčů korunováno několika skutečně slibnými šancemi, ale světe div se – branky dávali zase jen svobodní. Z kraje druhé půle, kdy moje žena s odhodláním pořizovala momentky ze zápasu, byla nastřelena do tváře nečekanou střelou. Odnesly to rozbité brýle a šrámy na nose. Tak to byla naštěstí jediná prolitá krev tohoto zápasu. Slovy klasika: trpěli opět nevinní.

Druhá půle byla podle mého názoru vyrovnanější a jak se říká – obraz hry ne zcela odpovídal vývoji skóre. Ke konci zápasu jsme my ženáči měli i pár „tutovek“, ale s konečným skóre 8:1 pro svobodné jsme si podali ruce, poděkovali za hru a šlo se na soutěž v penaltách. Ta skončila nerozhodně 2:2.

Byl jsem celkem vyždímaný a chvilkami jsem si říkal, zda my ženáči nehrajeme tak trochu spíše proti sobě, ale měl jsem radost z toho, že vše proběhlo v pohodě a společně jsme si zahráli. Dík všem, že mají chuť se setkat, prožít spolu hodinu a půl, při tom se i pobavit, udělat něco pro svoje tělo a mít radost z příjemně stráveného času. Snad se pobavilo i pár diváků, kterým děkuji za to, že vážili svůj čas a věnovali jej sledování tohoto mače.

No a ty brýle: v pondělí byly již spravené a žádný monokl se nekonal. Tak to byla moje druhá radost.

Sportu zdar!

Pavel Galata