Apoštolský nuncius v ČR Mons. Jude Thaddeus Okolo

Velvyslanec papeže Františka, Mons. Jude Thaddeus Okolo, navštíví v neděli 4. června 2023 oslavy 700. výročí farnosti a kostela sv. Jakuba ve Slavkově u Brna.

Apoštolský nuncius v ČR Mons. Jude Thaddeus Okolo

Velvyslanec papeže Františka, Mons. Jude Thaddeus Okolo, navštíví v neděli 4. června 2023 oslavy 700. výročí farnosti a kostela sv. Jakuba ve Slavkově u Brna.

Apoštolský nuncius v ČR Mons. Jude Thaddeus Okolo. Foto: Milan Vavro

Arcibiskup Okolo se narodil 18. prosince 1956 v Kanu v Nigérii. Na kněze byl vysvěcen 2. července 1983. V roce 1990 vstoupil do diplomatických služeb Svatého stolce a působil na apoštolské nunciatuře na Srí Lance, Haiti, Antilách, ve Švýcarsku, České republice a Austrálii.

V letech 2002-2006 působil již na nunciatuře v České republice jako rada. 2. srpna 2008 byl jmenován apoštolským nunciem ve Středoafrické republice a Čadu, 6. října 2013 apoštolským nunciem v Dominikánské republice a apoštolským delegátem v Portoriku. 13. května 2017 byl arcibiskup Okolo jmenován apoštolským nunciem v Irsku. 1. května 2022 ho papež František jmenoval novým apoštolským nunciem v České republice. Hovoří anglicky, italsky, francouzsky, německy a španělsky a také česky. (Pramen: www.cirkev.cz)