Charitní záchranná síť

Charitní záchranná síť je zaměřená na vyhledávání a pomoc potřebným lidem. Je zacílena na osoby v akutní nouzi. Hledáme dobrovolníky, kteří by byli ochotní se zapojit.

Projekt reaguje na potřeby lidí v nouzi, kteří nejsou zachyceni stávajícími sociálními, zdravotními a jinými službami a jejichž nouze není řešena. Cílem je poskytnout okamžitou pomoc v tísni a dále nasměrovat potřebné osoby na úřady nebo instituce, které mohou pomoci řešit dlouhodobě situaci těchto osob.

Do působnosti projektu spadá více cílových skupin – děti a mládež, handicapovaní, senioři, maminky s dětmi, osoby v krizi a další. Mnohdy je pro lidi pomocí to, že se o ně někdo zajímá, je schopen jim poradit, zabývá se jejich problémy. Moc důležití jsou také lidé, kteří se se umí koukat kolem sebe a vidí potřebné a Charitu upozorní na jejich nouzi. Často se ti, kteří pomoc potřebují, stydí si o ni říct.

Pokud vás oslovil tento projekt a chtěli byste se zapojit a slyšet o něm víc, přihlaste se u Jitky Hrabovské nebo otce Milana. Uspořádáme informativní schůzku.