Aprílový článek: Ciferník a kostelní hodiny zničeny

Jedná se o zprávu z 1. dubna:

Při neuvážené akci mládežníků proti holubům byl včera večer zničen ciferník hodin na kostele. Zásahem amatérsky vyrobeného dělobuchu se vysypalo sklo ciferníků a zcela byl zničen také hodinový stroj, vzácné dílo hodinářské firmy J. Moravus z Brna z roku 1907. Naštěstí nikdo z kluků, kteří jsou nyní vyšetřováni policií, nebyl zraněn.

Na doporučení statika bylo ráno narychlo kolem hodin postaveno lešení, aby se zjistil rozsah škody. Pan ing. Lirpa ze stavební firmy předběžně sdělil, že celé kamenné ostění je prasklé a bude se muset velkým jeřábem znovu spustit na zem, aby je kamenická firma mohla sanovat a praskliny injektovat. Celkem si oprava vyžádá nákladu kolem 1 milionu korun, nemohou na ni být použity dotační tituly, takže se musí farníci složit více při sbírkách a snad pomůže ze svého rozpočtu i Město Slavkov. Situaci bude v týdnu řešit Ekonomická rada farnosti.

Prosíme, abyste nám v této věci z důvodů přetížení telefonní linky netelefonovali (ani na mobil).

Omlouváme se za zhoršenou kvalitu fotografií pořízených narychlo z mobilního telefonu.

poškozené hodiny

Poškozené hodiny budeme muset co nejdříve opravit.

 

poškozené hodiny

Poškození rámu ostění.

ciferník po výbuchu

Místo, kde byl ještě včera v poledne ciferník.

praskliny na ostění

Prasklé kontrukce ostění s pozůstatky sazí.

poškození střechy

Poškození střešní krytiny.

poškození střechy

 

Vážení čtenáři, pokud jste dočetli až sem, doufám, že Vás tento aprílový článek snad nejen vystrašil, ale nyní snad pobavil. Hodiny ani ciferník nebyly zničeny. Můžete odkaz přeposlat přátelům, o půlnoci akce končí. P.Milan Vavro