Církev chce opravit kostely

Článek uvedly Vyškovské noviny 8. 1. 2010

Církev chce opravit kostely

Datum vydání:     8.1.2010

Slavkovsko – Dokončit opravy několika kostelů chce v letošním roce slavkovský děkanát. „Všechno ale záleží na tom, kolik se podaří získat dotací,“ upozornila technická administrátorka slavkovského děkanství Ludmila Lokajová.

Kostel svaté Máří Magdalény v Rousínově se opravuje již tři roky, oprava střechy na díle architekta Martinelliho ale ještě není hotová. Římskokatolické farnosti Rousínov se loni nepodařilo získat podporu z programu Záchrana architektonického dědictví, který vyhlašuje ministerstvo kultury. „Letos budeme žádat ještě o dotaci na obnovu památek z rozpočtu Jihomoravského kraje a z Havarijního programu ministerstva kultury,“ doplnila administrátorka Lokajová.

V kostele svatého Antonína v Němčanech chce církev také pokračovat v loňských opravách. Dělníci už natřeli věž, která také získala novou báň, a opravili fasádu.

Pokračovat v loni započaté údržbě omítky chce děkanství v kostele svatého Vavřince v Drnovicích. Dát do pořádku fasádu potřebuje také kostel v Letonicích.

Oprava věže v Němčanech 2009