Co nového připravuje Divadelní spolek?

Skončily prázdniny a začala divadelní sezóna. Také ochotníci ze slavkovského Divadelního spolku se znovu pouští do práce. Co pro své diváky připravují?

Aktualizováno 12.9.2015: Opraven termín představení Čertův mlýn na ochotnickém festivalu v Bučovicích.

V nastávající podzimní sezóně nás čekají opět setkání v „Divadelní kavárně„. Ta první se ponese v duchu Čapkova fejetonu „Jak vzniká divadelní hra„. První podzimní Divadelní kavárna se otevře 27. září v 16 hodin v sále farního Pastoračního centra ve Slavkově, Malinovského 2.

Pokud jste propásli před prázdninami slavkovská představení pohádky Čertův mlýn, tak máte smůlu. Neboť, jak už to tak bývá, co čert nechtěl – inu, rozhodl se oženit a odstěhovat i s čerticí.

Ale nezoufejte, poslední možnost vidět tuto půvabnou komedii se zpěvy budete mít 19. října 12. října na ochotnickém festivalu v Bučovicích. Vstupenky, jak předpokládáme, budou opět v předprodeji MKS Bučovice.
 

Na listopad soubor připravuje premiéru autorské hry Noc královny, která zpracovává známý milostný příběh královny Kunhuty a Záviše z Falkenštejna.

Scénář hry vznikl na podkladu románu „Ohnivá jeseň“ Františka Neužila, spisovatele, básníka a učitele, rodáka z nedalekých Pozořic, který poté, co mu totalitní režim zakázal učit, léta působil v Zemském archivu ve Slavkově. Noc královny bude uvedena u příležitosti 20.výročí jeho smrti.

A touto hrou bude uzavřen jubilejní patnáctý rok existence divadelního souboru.

Šestnáctý rok otevřeme přípravou inscenace známé Moliérovy komedie Lakomec, jejíž premiéru předpokládáme na podzim 2016.

 
Na setkání s vámi diváky se těší ochotníci z Divadelního spolku Slavkov u Brna.

 

Čertův mlýn (duben 2015)
Představení Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)
Představení Čertův mlýn (duben 2015)