Divadelní návraty se přesouvají na sobotní večery

Vzhledem k nízké účasti se mění termíny Divadelních návratů. Přesouvají se na sobotní večer. Zahájení promítání bude v 19 hodin. Perioda akce 1x za měsíc se nemění. Místo – farní sál – také zůstává beze změny.

V sobotu 20. října se můžeme těšit na jedno z nejlepších představení – Kupce benátského, které mohlo slavkovské publikum poprvé shlédnout v r.2008, a se kterým soubor velmi úspěšně zabodoval na festivalu v Bučovicích.
Úspěšnost hry byla taková, že inspirovala nejen k uspořádání Shakespearovských dnů v r. 2011, ale i k natočení některých filmových scén přímo v Benátkách a ve Veroně. Tyto záběry pak byly díky střihací technice vloženy do záznamu divadelní hry. V rámci říjnových Divadelních návratů budete moci shlédnout v premiéře tuto zdařilou „koláž“. Budete také moci ocenit různé fígly, které filmové záběry umožňují, např. postavy na filmových záběrech hrají jiné osoby než ty na divadelních prknech a přitom divák má dojem, že vidí stále stejnou osobu.
Kostým, paruka a záběr z toho pravého úhlu umožnily, že ji já jsem si mohla střihnout jednu z hlavních postav. Kterou? To prozradím až na premiéře.
A na závěr ještě termín letošních posledních Divadelních návratů – budou v sobotu 17. listopadu a na programu bude komedie Jak se zbavit Alberta.
Ludmila Nosková
Kupec benátský (2008)Jak se zbavit Alberta (2009)


Jak se zbavit Alberta (2009)