Dvě premiéry divadla Simsala Bim

Farní divadlo Simsala Bim pro letošní podzimní sezónu připravilo dvě zbrusu nové hry.

Dámský krejčí

První hrou je francouzská situační komedie G. Feydaua DÁMSKÝ KREJČÍ, která diváka zavede do novomanželské domácnosti dr. Méniera, jenž ač půl roku ženat, a svou ženu miluje, začíná pošilhávat po jiné. V okamžiku, kdy se pustí do nezávazného flirtu se svou pacientkou, změní se očekávané dobrodružství v peklo, umocněné jednak provalením nevěry, která se vlastně ještě nestala, a jednak příjezdem tchýně. Doktor se rázem stává obětí vlastních lží, do nichž se úspěšně zaplétá a strhává do bláznivé smrště komických situací všechny, kteří se mu ocitnou nablízku.

Režie hry se ujal Marek Kuchta a v hlavní roli dr. Méniera uvidíte dlouholetého člena souboru Pavla Šujana. V dalších rolích se vám představí jako Ménierova manželka Yvonna – Eva Špatná, jeho rádoby milenka Zuzana Albínová – Jana Šilerová, jeho sluha Filip – Štěpán Melichar, jeho tchýně paní Estragonová – Marta Tesáková, jeho domácí pan Dubois – Radim Kachlíř, oklamaný a klamající manžel Zuzany – Adam Šimoník a vše zamotávající Růžena alias madam de Saint Anigreuse v podání Marty Šujanové.

Dámský krejčí – termíny představení:

 • Premiéra- neděle 6. října v 16.00
 • 1. repríza – sobota 12 října v 19.00
 • 2. repríza – neděle 13. října v 16.00
 • 3. repríza – čtvrtek 17. října 2013 v 19.00 v sále Katolického domu v Bučovicích v rámci Ochotnického festivalu Miroslava Doležala.

Všechna slavkovská představení se budou hrát v sále fary


Truffaldino

Druhou premiérou bude fraška na motivy hry Carla Goldoniho Sluha dvou pánů, kterou naše divadlo hraje podle vlastního scénáře pod názvem TRUFFALDINO.  Hra ctí syžet commedie dell´arte a původní děj, který však poněkud rozšiřuje. Zavede nás do Benátek, kde se odehrává příběh vypečeného sluhy Truffaldina, jenž se rozhodne sloužit dvěma pánům současně. To ale netuší, že jedním z jeho pánů je žena oblečená v mužských šatech, která do Benátek přijela hledat svého milého. Celý děj je doplněn další dvojicí příběhů, jednak nešťastné lásky Klárky a Silvia, kterou zhatil vypočítavý Klárčin otec Pantalone a nově je doplněn příběh hostinské Brighelly, která má políčeno právě na samotného potížistu Pantalona.

Režisér hry, Stanislav Olbricht, který se po desítkách let vrací do slavkovského divadelního dění, se rozhodl toto představení věnovat všem bývalým i současným ochotnickým hercům a jejich spolupracovníkům. Tuto hru pojal poněkud netradičně. Jednak jako produkci kočovného divadla a jednak uspořádáním vlastní scény do tvaru komorní arény, která ve farním sále umožní divákům v pouhých dvou řadách kolem jeviště dokonalý výhled a tím možnost být přímo uprostřed dění. Navíc celé představení bude obohacené živou muzikou v podání Adama Blaháka a Magdaleny Melicharové. Všechny tyto prvky se tak budou podílet na představení, které má být cíleně jiné, než ho známe z Národního divadla v podání Miroslava Donutila.

V hlavní roli Truffaldina se představí herec, režisér a scénograf, Marek Kuchta, kterému budou sekundovat jeho skvělí kolegové: Milan Hrazdílek jako Pantalone Anivindra, po dlouhých letech se znovu na jevišti objeví Miroslav Slováček st., a to v roli dr.Palmáreho. Palmáreho syna Silvia si střihne Radim Zrebný a jako Silviovu snoubenku Klárku uvidíme Evu Tesařovou. V roli rozšafné hostinské Brighelly se bude alternovat Maruška Gottwaldová (Konrádová) a Elena Knotková. V dvojroli Beatrice alias Frederiga Rasponiho uvidíme v alternaci Věru Stojarovou a Janu Šustkovou, v roli Florinda Aretusiho se představí Petr Šujan. Truffaldinovu partnerku, služebnou Smeraldinu, si zahraje Monika Ušalová a hospodského podomka Giuseppa Milan Kohoutek.
A mezi těmi všemi se bude plést a stále prudit starý mořský vlk Jarek Rozsypal.
Jak vidíte, máme se na co těšit.

Truffaldino – termíny představení:

 • Premiéra – sobota 9.listopadu v 19.00
 • 1.repríza – neděle 10. listopadu v 16.00
 • 2.repríza – sobota 16. listopadu v 19.00
 • 3.repríza – neděle 17. listopadu v 16.00
 • 4.repríza – sobota 23. listopadu v 19.00
 • 5. repríza – neděle 24. listopadu v 16.00

Předprodej vstupenek

Předprodej vstupenek –  ve Fotoateliéru na Husově ulici ve Slavkově

 • Dámský Krejčí – (jen slavkovská představení) – od pondělí 23. září 2013., vstupné dospělí 50,-, děti od 12 let 20,- Na představení Dámský krejčí je vstup povolen pro děti starší 12 let
 • Truffaldino – od 25. října 2013, vstupné 50,-

Informace o představeních najdete na webu divadla: simsalabim.farnostslavkov.cz


Těšíme se na vás, milí příznivci dobrého divadla!

Vaši ochotníci z FDSB