Farní dovolená rodin letos podruhé

Několik rodin ze slavkovské farnosti a okolí využilo nabídku společné dovolené v Hoješíně, v blízkosti východočeské rekreační oblasti u Seče. Kolem 60 účastníků se zde vystřídalo mezi 26. červnem a 8. červencem 2006.

Ubytování se nacházelo v areálu domu a přilehlých budov řeholních sester sv. Františka v Hoješíně. Dříve zde byl charitní domov sester, nyní jsou zde sestry tři a prostory nabízejí na pobyty a dovolené.

Hoješín

Krajina kolem Seče je velmi krásná. Pan Jindřich s Aničkou našli dobré místo …

sečská přehradní nádrž

Dovolená byla vybraná schválně na začátek července, dokud nebudou ve vodě sinice. A nám k tomu vyšlo ještě teplé počasí, takže koupání bylo na 1.

sečská přehradní nádrž

Zámek Žleby v sobě skrývá množství exponátů. Takové množství pušek, bambitek a všeho, čím lze člověka připíchnout ke stromu, jsem ještě neviděl. Ale taky množství opravdových brnění. 

Žleby, zámek

U zámku je obora se zvířaty (na fotce je několik rodin).

dovolená rodin, Žleby

Až tady je fotka – ukázka největšího zvířete z obory  – bílého jelena.

Žleby, jelen

Tady se opékají buřty, …

dovolená rodin, táborák

… a zpívalo se pozdě do noci.

dovolená rodin, táborák

Objevili jsme hezké město – Chrudim se jmenuje. Mají tam zajímavé muzeum, které by se určitě líbilo paní Noskové ze Slavkova.

Chrudim náměstí

Vyfotili jsme se u gotického kostela v Chudimi a šli do toho muzea – je to Muzeum loutek a každý rok se pořádá v červenci Loutkářská Chrudim – přehlídka loutkových divadel. Toto je ukázka zbožných loutek ze hry o svatém Františkovi.

divadlo loutek Chrudim

A na závěr – ukázka ze soutěže „O největší škleb“. Účastnice – Natálka a Anička. (Snad jim to nezůstane).

soutěž o největší škleb

Za fotky děkujeme bratrovi Natálky – Tomášovi Zbořilovi ze Slavkova.