Farní tábor – Antické Řecko

Fotografie jsou v galerii.

Fotogalerie z tábora 2013.

tábor

Vše začalo 16.7. odjezdem do Rakoveckého údolí. Naše tradiční tábořiště se změnilo v Antické Řecko. 49 dětí bylo rozděleno do 7 skupinek po 7. Každá skupinka představovala jedno významné město Antického Řecka (Milétos, Thesaloniki, Théby, Efesos, Delfoi, Korint , Rhodos) a vedoucí představovali krále těchto měst. Kromě krále mělo každé město svého boha (Néreus, Démétér, Iris, Apollón, Kairos, Athéna, Artemis). Nad všemi bděl Zeus a otec Milan v přestrojený za řeckého filozofa. Děti mohly plnit hodnosti bohů, a za ně pak pro svoji skupinku dostávaly drachmy. Například hodnost boha Herma se dávala při zvládnutí morseovky a chůze na chůdách, nebo hodnost bohyně Artemis za zvládnutí uzlů a sestrojení funkční pasti. V polovině tábora byly uspořádány Olympijské hry. Města mezi sebou soupeřila v etapových hrách, za vítězství získávala drachmy, za které se kupovaly území na mapě. Podle velikosti území, které skupinky získaly, pak vyrážely na pokladovku. Vítězství v pokladové hře získal král Perseus z města Théby a stal se králem celého Řecka. Počasí během celého tábora bylo opravdu slunečné…no jako v Řecku. Jen kuchyně byla spíše tradiční česká viz. Svíčková, Knedlo zelo…

Tábor by získal jako vždy 1*! Už se těšíme na příští tábor!     

Čahoun a Fero