Farní tábor – foto a film

Fotografie a sestřih záběrů z tábora. Účastníci je ale každý dostanou na CD, a to ve větším počtu fotek!

Odkaz na filmové záběry z tábora.

A na další fotoalbum z tábora.

Hledání aztéckého pokladu 2016

Pátek 5. srpna byl dnem, kdy se 60 dětí a dalších 20 spolupracovníků z řad mladých, kuchařek, zdravotnic a kněží slavkovské farnosti, vrátilo v čase o 3 staletí a vydalo se za oceán, do španělského Mexika, hledat aztécký poklad.

Putovali jsme podle zápisů z Alvarezova deníku, který získal náš vůdce Diego. On však nemohl vyrazit na tuto náročnou cestu džunglí sám, a proto naverboval i svých 8 spřátelených španělských rodů.

Od břehů Mexického zálivu jsme putovali přes nebezpečná místa, plná lupičů a nebezpečných zvířat, přes bažiny, divoké řeky a neznámé aztécké chrámy.

Jelikož jsme získali s trochou štěstí i průkazní mince s vyobrazením aztéckého kalendáře od místních domorodců, mohli jsme se něco dozvědět od strážců pokladu, kteří nám díky mincím v cestě nebránili, ale věřili v naše dobré úmysly s pokladem.

Mnoho z nás při výpravě nasazovalo i své zdraví a urputně bojovalo s fosami, fčelami i zákeřnými kameny a nevyzpytatelnou malárií. Byla to opravdu náročná cesta, protože ne vždy nám přálo počasí a monzunové deště udeřovaly i v období sucha…

Jenomže my jsme bojovali, seč to šlo a i s podporou úžasné polní kuchyně jsme po závěrečném 19km pochodu dorazili ke zlatému pokladu. Po mnoha staletích se tedy poklad dostal zpět k mexickému lidu. My jsme jej totiž v poslední nedělní ráno vyměnili za užitečné odměny u jednoho z domorodých obchodníků.

Letošní 21. farní tábor v Rakoveckém údolí u Bukovinky se určitě nad míru vydařil a všichni věříme, že i za rok budeme prožívat v našem milovaném tábořišti další společná dobrodružství.

Pavel Šujan