Farní tábor Rakovecké údolí 2008 – foto

Článek Katky Mertové a fotky z tábora, které nafotil Honza Patera.

Farní tábor v Rakoveckém údolí

26. 7. 2008 – den, kdy jsme odjížděli na tábor do Rakoveckého údolí, kam jsme se vydali už několikátý rok, protože je tam krásné prostředí a hezké zážitky. Na táboře jsme strávili báječných jedenáct dní. Ještě tentýž den začalo naše putování po Anglii a letošní téma táboru bylo ,, Rytíři kulatého stolu“. Byli jsme rozděleni do pěti skupinek: sir Tor, sir Elyen white, sir Ector, lady Agravain a lady Tristram.V těchto skupinkách jsme potom plnili úkoly a soupeřili s ostatními skupinkami. Všichni, kteří byli na tomto táboře poprvé, rychle zapadli mezi ostatní a našli si nové kamarády. Ti, co tam jezdí už déle, se mohli vidět se svými starými kamarády, ale také se seznamovali s novými. Všichni se bavili se všemi a snažili se s každým vycházet. Vedoucí se s námi vypravili na koupání v rybníce do Jedovnic. Někteří naříkali nad dlouhou cestou, ale odměnou byl rozchod po městě s vedoucími a poté také koupání v rybníce. Jen některým se do vody chtělo. Poté, co jsme se osvěžili v rybníce, vydali jsme se na cestu zpátky do tábora, kde na nás čekala večeře. Na táboře panovala přátelská, příznivá a radostná atmosféra a každý se v ní cítil dobře. Každý se radoval z úspěchů své skupinky a nebo ze splnění hodností. Nikomu nechyběl úsměv na tváři. Všichni si užívali každého nového dne a společně prožitých prázdnin.

Katka Mertová

Farní tábor se uskutečnil ve dnech 26.7. – 5.8. 2008 v Rakoveckém údolí. Zúčastnilo se 34 dětí, o které se starali otec Petr Mareček, 12 vedoucích a asistentů, stravu zajišťovaly dva manželské páry z řad rodičů dětí. Tématem letošního tábora se stal král Artuš, rytíři kulatého stolu a nechyběl ani kouzelník Merlin. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o uspořádání tábora.

Prosíme, přejděte do fotogalerie.