Festival Slavkovské divadelní dny začíná

A je to tady, pátečním večerem počínaje se Společenské centrum Bonaparte mění v Dům plný pohádek. Téma pohádky nejen pro děti, ale i pro dospělé přivede do Slavkova řadu divadelních souborů.

Představení jsou rozdělena na dopolední (neděle, pátek), odpolední a večerní, přičemž večerní představení jsou cílená pro dospělé publikum a starší děti. Pro „maloušky“ jsou určena hlavně představení odpolední. Na všechna představení lze koupit vstupenky v Informačním centru a na místě před představením.

Večerní představení začínají v 19 hodin, odpolední v 15 hodin. Nedělní dopolední představení začíná v 10.00.

Ve čtvtek v 19 hodin festival odstartoval premiérou pohádky slavkovských ochotníků Čertův mlýn. V pátek večer pokračuje pohádkovou hrou Dramatického kroužku Tajemství roku 1805.

Víkend bude ve znamení cizích souborů. V sobotu odpoledne se Sedmihlavou saní přijedou herci z Rousínova, večer pak z Hodonína s pohádkou Ježibaby z Babína. Obě hry budou derniéry, čili poslední možnost je vidět.

V neděli dopoledne budeme očekávat rodinné příslušníky a kamarády malých herců z Divadelního kroužku, kteří se představí se Šípkovou Růženkou. Odpoledne se ve Slavkově poprvé představí velmi úspěšný soubor z Kroměříže s pohádkou O Honzovi a hloupé víle Rozárce. V neděli večer vás pobaví divadelníci z Mouřínova, kteří na slavkovských divadelních prknech nejsou žádnými nováčky. Mouřínovští předvedou Čarodějné námluvy a uzavřou čtvrtý ročník Slavkovských divadelních dnů.

Letošní festival letos přináší novinku v podobě sobotního dopoledního workshopu.

Co bude workshop obnášet?

Pokud přivedete své děti v libovolném kostýmu, mohou (i nemusí) se nechat namaskovat v improvizované maskérně v přísálí a pak na jevišti předvést své dovednosti v recitaci, zpěvu, hraní na hudební nástroj, tanci, či jiných dovednostech. Vystoupení dětí by se měly pohybovat v max.délce 3 minut. Pokud bude mít dítě hudební doprovod, je třeba to nahlásit organizátorům. Vystupující děti obdrží po příchodu do sálu pořadové číslo a posadí se s rodiči do hlediště, pak budou postupně, jak se přiblíží jejich číslo, přicházet na jeviště, kde je uvítají pohádkoví kostýmovaní moderátoři.

Těšíme se, že navzdory avízovanému pěknému počasí se festivalové hlediště zaplní.

Srdečně zvou pořadatelé: Město Slavkov u Brna a Divadelní spolek Slavkov u Brna.

Ludmila Nosková

Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)

Čertův mlýn (duben 2015)