Jaké bylo Děkanátní setkání mládeže

„Sex je překrásný, ale nestojí za to, abyste pro něj umírali", říká Tomáš Řehák, který oslovil. Zážitky a fotky ze setkání jsou v příloze.

Děkanátní setkání mládeže

Slavkov u Brna – Dům Svaté Rodiny, Malinovského 280 (za kostelem)

sobota 26. 1. 2008

Co se mi zvláště líbilo, co mě oslovilo na tomto setkání mládeže? Velmi pěkná, vtipná ale i závažná byla přednáška T. Řeháka – sex, AIDS a vztahy. Přišla mi inspirující a oslovující jeho otevřenost. Schopnost věcně hovořit o „věcech“, o kterých se jeho katoličtí kolegové bojí třeba jen zmínit. Není to dobrý důvod k zamyšlení? Sama za sebe si myslím, že tato přednáška rozhodně zaujala na rozdíl od řady jiných podstatně duchovnějších „církevních“ témat. Víc podobných přednášek, prosím.

S pozdravem a díky. JB

Ježíš povolává apoštoly

Dnešní den se mi líbil a jsem ráda, že jsem sem jela a doufám, že sem přijedu i na další podobné akce.

Majka R.

o. Josef Maincl

Co se mi nejvíc líbilo? To je těžká otázka, jak vybrat z perfektního to nejlepší. Nejzábavnější a v jistém oboru nejpoučnější byla přednáška Tomáše Řeháka. Mše naplnila ducha a nebyla vůbec nudná. Klauni byli třešničkou na dortu. Nedokážu si vybrat to nejlepší, každý si musí vybrat sám, nebo to brát, jako to beru já: Jako celek.

Moc se mi líbilo video z Klokot – byla to krásná a příjemná vzpomínka. Musím pochválit spolčo Otnice za skvělý herecký výkon ve scénce k evangeliu. Přednášku T. Řeháka jsem slyšela už poněkolikáté, pokaždé mě překvapí svým smyslem pro humor a upřímností.

při modlitbě

Setkání ve Slavkově! Tohle setkání se mi opět velice líbilo. Byl jsem zde naposledy na Otci Stuškovi a hrozně jsem se už nemohl dočkat na další. Hrozně se mi tu líbí a vůbec se mi nechce domů!

Lukáš

 mše sv.

Myslím, že katolická mládež by takovýto otevřený přístup k tématu potřebovala už od „malička“! Jako fakt dobrý a hlavně upřímný! Dík!

Moc se mi to líbilo. Hodně úspěchu sklidilo vystoupení dvou klaunů, ale největší ohlas měla přednáška kazatele Řeháka na téma „Láska, AIDS, vztahy“. Mně se tato přednáška líbila také nejvíc.

Myslím, že to bylo super, a ta přednáška „Sex, AIDS, vztahy“: nejlepší. Měla jsem strach, že se tu budu nudit, ale bylo to super. Mohlo by to být častěji. Moooooc děkuji. PS: Super

mládež

Nejlepší je asi celkový dojem s celého setkání a přátelské atmosféry. Každá část byla krásná svým způsobem. Nejvíce mě ale upoutala úvodní scénka k přednášce T. Řeháka a pak samozřejmě přednáška nejvíce. Setkání hodnotím jako velmi dobré.

Nejvíce z celého setkání se mi líbila přednáška „Sex, AIDS, vztahy“. Byla velmi poučná a hlavně mi hodně přinesla. Spoustu věcí jsem pochopila. Bylo to moc pěkně vysvětleno. Vůbec děkuji i za občerstvení, které bylo zajištěno. Ať Pán Bůh odplatí.

Verča

scénka k evangeliu

Nejvíc se mně líbila přednáška! Byla super. Jinak tohle odpoledne bylo úplně dobrý!!!

Velmi se nám líbila přednáška p. Tomáše. Dále se nám líbila mše svatá s poučnou, zábavnou scénkou, v příjemném prostředí s přátelskou atmosférou.

Moc se mi to líbilo. Jsem rád a myslím, že je důležité, že pro nás něco takového děláte. Mockrát díky.

Parádní akce … noví lidé a dokonalá Řehákova přednáška + spousta zábavy a jídla, navíc s těma nejlepšíma lidma.

Bylo to úplně super!

schola z Otnic

Měli byste ho ještě někdy pozvat. Ta přednáška byla šitá na míru všem mladým a myslím, že hodně lidí oslovila. A tady to byla sranda. Jinak to setkání hodnotím kladně, je fajn setkat se s lidma, kteří jsou z širšího okolí. Super!!!

Bylo to hodně pěkné setkání. Hlavně s Tomášem Řehákem. Bylo to hodně poučné, dozvěděla jsem se hodně věcí, které jsem si neuvědomovala.

Markéta K.

přednáška Tomáše Řeháka

Moc se mi to líbilo. T. Řehák je hodně dobrej borec. Příště vezmu i kamarády.

Moc se mi tu líbilo, neustále jsem váhala, jestli se sem vydat. Nelituju, prožila jsem krásné odpoledne plné zábavy, příjemných lidí a taky duchovních poznatků. Program super, přednáška o HIV-AIDS byla neskutečně úžasná – plná smíchu, ale zároveň i plná přemýšlení a zamýšlení se.

Děkuju za všechno.

schola z Bohdalic

Díky za přípravu setkání. Bylo to krásně nachystaný a přednáška T. Řeháka byla super – nečekala jsem, že tu bude takový host.

Přeji vám všem hodně Božího požehnání do další práce s mládeži.

Líbila se mi aktivita všech farností, každá farnost udělala něco, ne jen jedna hlavní. Přednáška byla naprosto suprová. Setkání působí velmi příjemně hlavně kvůli lidem – seznámení, setkání s kamarády. Těšíme se na další akci!

Adéla, Jitka

klauni Jirka aTerka

Líbil se mi výstižný výstup „klaunů“ i scénka, která vysvětlila evangelium. Přednáška T. Řeháka byla hezká, zábavná a vhodně doplnila naše dosavadní znalosti.

Pan Řehák byl moc super!

přednáška Tomáše Řeháka

Toto byla opravdu nejlepší přednáška na téma: „Láska, sex, AIDS, vztahy“. Je smutné kolik mladých lidí je HIV pozitivních, jejich příběhy jsou moc smutné. Pro p. Řeháka to musí být moc těžké říkat příběhy různých nakažených lidí. (některé znal i osobně – to je ještě smutnější). Říkat tyto příběhy chce opravdu hodně síly, ale říct se musejí, abychom věděli jaká je skutečnost. Je moc smutné, že HIV – lidí přibývá. Ale na druhou stranu je strašně krásné, že čím dál tím víc lidí vstupuje do iniciativy Čistá láska, kde slibuje, že se sexem vytrvají až do svatby, aby pro toho svého manžela byli těmi prvními. T. Řehákovi přeji moc síly a Božího požehnání.

přednáška Tomáše Řeháka

I přestože jsem tuto stejnou přednášku slyšela dnes potřetí, myslím, že má stále co říct. Minimálně jako výzva pro odbourání strachu pomoci nemocným a připomenutím významu věrnosti. Díky za to.

Dnešek je krásný zážitek, váhala jsem, jestli mám přijet, ale vůbec toho nelituji, že jsem se rozhodla přijet. Velmi poučná byla přednáška. Uvědomila jsem si hodně věcí. Chtěla bych, aby tuhle přednášku slyšela i moje sestra, která právě teď řeší pár problémů. Přednáška by jí určitě pomohla a povzbudila. Díky mooooc!

Radka

mládež

Nejvíce na tomto setkání se mi líbila přednáška, sice jsem ji už jednou slyšel ve škole, ale přednes, jakým způsobem to řekl, se mi hrozně moc líbil.

Líbilo se mi časové a programové rozvržení celého setkání (střídání zábavných a „klidnějších“ částí). Za velkou pochvalu stojí i úvodní scénka a zahájení slavkovské mládeže. Přednáška o nemoci AIDS byla trefa do červeného, zábavná i na zamyšlení. Je taky fajn, že se nás tu sešlo poměrně hojné množství mladých. Těšíme se na další setkání.

Anežka

mládež

Líbilo se nám na setkání, že jsme zde potkali známé i neznámé tváře, kterých nebylo málo. Líbil se nám pestrý program, hlavně přednáška Tomáše Řeháka. I přesto, že byla dlouhá, celou dobu jsme se bavili. Jsme rádi, že se setkání uskutečnilo. Vyzvednout musíme také vynikající občerstvení.

Na děkanské setkání jsem se těšila a nejvíce na přednášku T. Řeháka. Slyšela jsem o něm spoustu chvály a proto jsem se chtěla přesvědčit na vlastní kůži, zda je to pravda. Po 2,5 hodinách poslouchání jsem přesvědčená, že ví o čem mluví a ví jak přimět člověka k naslouchání. Jsem ráda, že jsem mohla strávit tak krásné odpoledne.

mládež

Dostal jsem otázku … a úkol odepsat co mě dnes oslovilo.

Odpovím diplomaticky. Oslovila mě už samotná myšlenka spolupodílet se na přípravě tohoto setkání. Mít možnost se tu sejít se známými a neznámými. Slavit s nimi mši svatou, zpívat, vzpomínat (Klokoty …) a vyslechnout přednášku T. Řeháka. Tohle všechno mě oslovuje, dává sílu a motivaci.

Michal

 přednáška Tomáše Řeháka

„Sex je překrásný, ale nestojí za to, abyste pro něj umírali“, říká Tomáš Řehák, lektor mezinárodní křesťanské organizace ACET zabývající se péčí, vzděláváním a školením v oblasti AIDS.

Narozen v Hlinsku 1958. Je vedoucím křesťanské organizace ACET ČR zabývající se péčí, vzděláváním a školením v oblasti AIDS. Je ženatý, má manželku Irenku. Spolu mají dva kluky. Před 16 lety začal navštěvovat několik lidí, kteří měli nevyléčitelná onemocnění. O něco později se seznámil s lidmi, kteří se nakazili virem HIV. Velmi se to dotklo jeho srdce, když si uvědomil, že mnoho lidí bude v budoucnu umírat na onemocnění AIDS. „Proto dnes také chodím po školách a chtěl bych, aby se co nejvíce lidí dozvědělo o této nemoci, aby mladí lidé nemuseli umírat na tuto nemoc.“ Tomáš přednášel pro více než 300 tisíc studentů na téma sex AIDS a vztahy, vyškolil v ČR více než 50 lektorů, několik lektorů na Slovensku. Pořádá semináře v mnoha městech v Rusku, na Ukrajině, Bělorusku, Kazachstanu, Tadžikistanu, kde vyškolil již mnoho set lektorů. Tato práce se pak velmi rychle rozšířila v těchto zemích. Zároveň působí jako kazatel Apoštolské církve.

Více se o organizaci ACET dozvíte na adrese http://acet.cz.

Ještě o Tomášovi Řehákovi.