KLAS: přednáška Kounic

Pozoruhodný život JUDr. Václava hraběte Kounice - 20. ledna 2014 v 17:30 v sále římskokatolické fary ve Slavkově u Brna.

Opakování přednášky: Šlechtic a demokrat

Pozoruhodný život JUDr. Václava hraběte Kounice

Z důvodu opakovaného zájmu o poutavou přednášku Mgr. Martina Ráji, Ph.D. o životě JUDr. Václava hraběte Kounice, jehož sté výročí smrti jsme si loni připomněli, se bude uvedená přednáška opakovat

20. ledna 2014 v 17:30 v sále římskokatolické fary ve Slavkově u Brna.

Na přednášce se posluchači budou moci seznámit prostřednictvím slova a obrazové projekce se zajímavým osudem Václava hraběte Kounice, jednoho z významných příslušníků rodu Kouniců, který byť původem šlechtic, žil životem střední třídy. Na svou dobu byl stoupencem demokratických myšlenek, které jako poslanec zastával v Českém zemském sněmu a Říšské radě ve Vídni. Do širšího povědomí se dostal rovněž díky své podpoře českých studentů, kterým daroval brněnský Kounicův palác a zřídil nadaci pro stavbu studentských kolejí.

Tato přednáška je zařazena v rámci programu skupiny KLAS = Klub aktivních seniorů, která současně zve na tuto přednášku širokou slavkovskou veřejnost.

M. Jedličková