Kněží děkanství na pouti

Každý měsíc mají kněží našeho děkanství rekolekci - setkání s duchovním i organizačním zaměřením. Jednou za rok je toto setkání formou pouti.

Letos jsme se vydali na Brněskou přehradu. Putování jsme začali v Tuřanech, kde jsme měli mši svatou u „Panny Marie v trní“, jak je podle legendy P. Maria nazývána. Její soška byla totiž nalezena v trní. Nyní je na oltáři.

Plavba lodí po brněnské přehradě

V 11.23 nám odplouvala loď z přístavu „Obora“. Na lodi jsme byli téměř sami. V klidu jsme připluli k Veveské Bitýšce, kde nás čekal oběd (v hospůdce Omega). Zpáteční ceta byla 11 km putování lesem. U Chudčic jsme nalezli 14 kaplí křížové cesty, podobně chceme vystavět kapličky na Urbánek, samozřejmě v jiné podobě. Následující snímek je již z cíle cesty, kde jsme měli zaparkovaná auta.

Stojící muž v modré košili není hospodský, je to slavkovský rodák, páter Oldřich Divácký.

Foto: P. Jan Klíma z Bohdalic