Lisabon 2023 – NOVÉ INFO K DOPRAVĚ

Informace Světový den mládeže (SDM) Lisabon 2023. Místa jsou omezená leteckou dopravou, je dobré se přihlásit co nejdříve!

NOVÉ INFO – DOPRAVA:
Srdečně zdravím z Diecézního centra mládeže,tento týden jsme měli možnost být na zasedání sekce pro mládež ČBK a přinášíme důležité info.

Sekretariát mění strategii a zve všechny mladé, aby si koupili letenky samostatně po skupinkách.

Co to znamená?

Mladí si buď sami a nebo ve skupince seženou letenky na termíny 26. 7. 2023 a 7/8. 8. 2023 již teď a tím ušetří nemalý peníz za dopravu.

Letenky můžou hledat z letiště v Praze (Česká republika) a nebo z letiště ve Vídni (Rakousko).

Mohou také ušetřit za dopravu na letiště, protože o. biskup Pavel Konzbul nabízí možnost společné autobusové dopravy z Brna na obě letiště pro farníky naší diecéze zdarma.

Kde budou autobusy zastavovat a rezervace místa bude probíhat až následně podle množství zájemců. Důležité je však, aby se každá skupina přihlásila standardním způsobem přes www.svetovednymladeze.cz a do poznámky uvedla, že si zajišťuje dopravu samostatně. Přes sekretariát vychází dopravné na 10 – 13 tis.

Po příletu do Lisabonu již budou koordinátoři letišť a dopravy navigovat tyto samostatné skupinky správným směrem na svozová místa do farnosti, ve které budou probíhat dny v diecézi pro Českou republiku. Tento svoz si každý hradí na místě sám a bude to otázka pár desítek euro. Stejně tak je to i s převozem z farnosti na světové setkání.

Ti co si koupí celkový balíček přes sekretariát, tak již budou mít vše zaplacené a tato nabídka stále platí a je možné ji zakoupit.

Věřím, že je vše pochopitelné a případně se nebojte ozvat s dotazy, pokud jste něčemu neporozuměli.

Pokud tedy byla pro někoho překážkou cena, touto cestou je schopen aktuálně ušetřit až 5 000.

Letenky z Rakouska lze koupit například zde: https://www.ryanair.com/cz/cs

Letenky z Prahy lze koupit například zde: https://www.easyjet.com/cs

S pozdravem

Dominik Mazel

DOVĚTEK FARÁŘE:

Pokud máte mladí zájem, je třeba se také mě ohlásit co nejdříve, abychom vytvořili skupinku a objednali letenky.

NAVRHUJI SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ V PÁTEK 16. 12. V 19.00 NA FAŘE VE SLAVKOVĚ.

INFO KE SVĚTOVÝM DNŮM:

Světový den mládeže (SDM) je setkání mladých lidí z celého světa s papežem. SDM otevírá své dveře všem bez ohledu na to, jak jsou církvi blízcí nebo vzdálení. Dny v diecézích se budou konat od 26. do 31. 7. 2023, setkání v Lisabonu bude od 1. do 6. 8. 2023.

Pro poutníky na Světové dny mládeže se připravuje bohatý program. Poutníci se setkají s portugalskou církví, poznají místní kulturu a spiritualitu, stráví čas v hostitelských rodinách. Cílem setkání je zažít pravou křesťanskou radost, povzbudit a prohloubit svůj duchovní život a získat nadšení a motivaci do všedních dní. Vyvrcholením setkání je společné slavení vigilie a mše svaté s papežem Františkem.

Na setkání se mohou přihlásit mladí ve věku 16–30 let. Mladší 18 let musí vyplnit kartu mladších s osobou, která za ně ponese odpovědnost. Starší 30 let se mohou hlásit pouze do přípravného týmu.

Přihlašování probíhá vyplněním přihlašovacího formuláře na webu https://www.svetovednymladeze.cz a zaplacením nevratné zálohy 5000 Kč. Při jejím zaplacení do 17.12. 2022, bude u doplatku sleva 1000 Kč. Ze zaplacených záloh uhradíme účastnické poplatky v Lisabonu.

Cena za plánovanou společnou leteckou dopravu je garantována jen dočasně a jen omezeném počtu míst. Z důvodu jednání s leteckými společnostmi potřebujeme znát co nejdříve počet poutníků. V případě pozdního přihlášení (od ledna 2023) nemůžeme zaručit dobrou cenu letenky, nebo volné místo v letadle.

Jednotlivé akční letenky (často s více přestupy) od různých leteckých společností mohou být levnější než naše hromadné, ale jsou jen v omezeném termínu a omezeném počtu míst. Samozřejmě můžete využít i této varianty k cestě do Portugalska.

Nabízíme tyto varianty prožití Světových dnů mládeže:

•     Poutní balíček SDM a Dny v diecézích (26. 7.–6. 8.); společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět (ubytování; strava; veškerá doprava – letecky z ČR do Portugalska + z letiště na Dny v diecézi a zpět do Lisabonu + MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program, poplatek do Fondu solidarity) – odhadovaná celková cena 21 000 Kč

•     Poutní balíček SDM (1. 8.–6. 8.); společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět (ubytování; strava; doprava – letecky z ČR do Portugalska + MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program, poplatek do Fondu solidarity) – odhadovaná celková cena 18 500 Kč

•     Poutní balíček SDM a Dny v diecézích (26. 7.–6. 8.); bez dopravy (ubytování; strava; MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program; NEOBSAHUJE dopravu na Dny v diecézi a zpět do Lisabonu, poplatek do Fondu solidarity) – celková cena 10 000 Kč.

•     Poutní balíček SDM (1. 8.–6. 8.); bez dopravy (ubytování; strava; MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program, poplatek do Fondu solidarity) – celková cena 8000 Kč.

Věříme, že účast na Světových dnech mládeže je zážitek na celý život a rádi bychom tuto zkušenost umožnili, co nejvíce mladým lidem. Budeme rádi za každou pomoc i podporu, jak finanční, tak modlitební. Přispět můžete buď darem na náš účet: 2602177857/2010 (na vyžádání vystavíme darovací smlouvu), nebo podpořit konkrétní mladé ve vaší farnosti.

Výzva pro mladé:

Pokud chcete jet na setkání a jste schopni reprezentovat nějakým způsobem českou kulturu (hudba, film, divadlo, tanec, výstava…) v rámci mezinárodních programů Festivalu mládeže, tak nám pošlete co nejdříve představení vašeho projektu, abychom ho mohli nabídnout pořadatelům v Lisabonu.

Festival mládeže nabízí všem poutníkům zážitek radosti, mládí, univerzálnosti a víry prostřednictvím kulturních, náboženských a/nebo uměleckých akcí.

Veškeré další informace budeme zveřejňovat zde na webu setkání a na sociálních sítích.

Více informací zde, dotazy- FAQ zde, oficiální FB zde

Email: info@svetovednymladeze.cz

Fb: sekcepromladez

Ig: @sekcepromladez