Máme pilota!

Otec Stanislav má jeden tajný koníček, který se mu včera splnil, a nyní jej můžeme zveřejnit. (článek k 1. dubnu vyhodnocen jako nepravdivý - aprílový).

Většina z vás ví, že přednáší Starý zákon na teologické fakultě v Olomouci. Málokdo však ví, že získal „Plaketu rabiho Löwa“ za první místo v soutěži evropských učitelů ve znalosti hebrejštiny v Jeruzalémě. Téměř nikdo však neví, že s komorním sborem Danielis zpívali papeži Benediktu při návštěvě Vatikánu v roce 2007.
K těmto úspěchům připojil včera odpoledne další: úspěšně složil zkoušku na pilota letadel Hawker Beechcraft 750. Vše proběhlo za krásného počasí na letišti v Tuřanech.
„Začalo to zcela nenápadně, když přišli na faru snoubenci požádat mne o svatbu,“ vzpomíná o. Stanislav na událost před třemi lety, kdy vyšlo najevo, že ženich je pilot. Protože toužil již od dětství pilotovat letadla, slovo dalo slovo a po prvním vyhlídkovém letu nad Brnem se mohl přihlásit do kurzu pilotů. „Svatba byla slavná, ale můj první kopilotovaný zkušební let byl ještě slavnější. Od primice jsem neměl větší zážitek,“ říká o. Stanislav.
Od přestěhování o. Stanislava do Slavkova mi bylo divné, že několikrát týdně jezdí pryč. Tvrdil mi, že jezdí autem k lesu, protože se mu v něm lépe běží. Nedošlo mi však, že ve skutečnosti míří na letiště.
Včera se mu splnilo přání a s úspěchem složil pilotní zkoušku.
Za farnost mu blahopřejeme!
o. Milan
Prvních pět zájemců, kteří se dnes dovolají o. Stanislavovi na mobil 737 509 507, získají zdarma vyhlídkový let nad Slavkovem.
Několik záběrů z úspěšné zkoušky můžete shlédnout zde.