Ministranti v Nížkovicích

Přečtěte si zprávu o úspěšném vojenském výcviku slavkovských ministrantů, který proběhl o podzimních prázdninách na nížkovické faře. V článku najdete také bonus v podobě akčního filmu z této akce.

Ve dnech 26. – 28.10.2007 proběhl na nově opravené faře v Nížkovicích další vojenský výcvik elitní ministrantské jednotky ze Slavkova. Výcviku se sice zúčastnilo poněkud méně členů, ale o to lepší byly výsledky jednotlivých cvičení. Od tréninku v přírodě nás neodradilo ani nepříliš příznivé počasí. Výcvik byl zaměřen na zlepšení kondice, orientaci v terénu, vyhledání a zneškodnění nepřítele, maskování a zejména na ubránění základny proti návštěvníkům z Hrušek a Křenovic :-).

Sbor vedoucích vyšších důstojníků hodnotí akci jako zdařilou a těší se na další setkání, snad už během jarních prázdnin.

HlP