Ministrantská víkendovka

Ministrantská víkendovka proběhla na Jelenici 8. -11. 2. 2018.

Z kroniky posádky předsunuté noční hlídky

Fotografie z pobytu ministrantů na Jelenici

8.2.

Dnes opět přituhlo. Zima začíná být neúnosná. Takové podmínky musí nové rekruty odradit. Teď jich na výcvik dorazilo dvanáct. Cestou ze svých hradů však spatřili něco velmi zlého. Viděli nemrtvého…Tisíce let je nikdo neviděl. Taky se nám po dlouhých měsících vrátil bratr Benjen. V pozdních hodinách jsme všichni u posvátného stromu znovu složili přísahu.

9.2.

Opevnili jsme naši chatu. Pokud se Nemrtví vrátili, budeme to potřebovat. Navrátivší se Benjen nám nechtěl prozradit, kde tu dlouhou dobu byl. Nakonec po splnění jeho úkolu prozradil mnohé, nás však především zajímala nová informace o zbrani, která může nemrtvé zastavit. Dračí sklo. Pokusili jsme se ho získat od Divokých, ani jedné posádce se to však nepodařilo. Musíme najít jiný způsob.

10.2.

Muselo to přijít. Zvědové Divokých zjistili, že jsme posílili naše řady. Samozřejmě to nechtěli nechat jen tak. Bez varování jsme byli dnes dopoledne přepadeni. Odolali jsme. Odpoledne šel bratr Tormund na výzvědy a objevil krvavou stopu po souboji Divokého s Nemrtvým. Jda po krvavé stopě objevil zbytky těla Divokého. V nich potom posádka naší chaty objevila zprávu, která byla určená další skupině Divokých. Ve zprávě stálo, že jedinou cestou k poražení Nemrtvých je spojenectví všech jejich nepřátel. Vidouce, že není jiná možnost, vydali jsme se na cestu k vůdci Divokých, Mancemu Nájezdníkovi, abychom vyjednali podmínky spojenectví. Cesta nebyla marná, spojenectví je uzavřeno.

11.2.

Nemrtví se přiblížili. Nastal čas naplnit spojenectví. Znovu jsme si připomněli své přísahy, připravili se a vyrazili k boji. Tuhý boj přinesl nemalé oběti, vítězství je však naše. Aspoň prozatím, Nemrtví se opět stáhli daleko na sever. Naše mise je splněna.

Děkuji bratrům, kteří nezběhli a dodrželi své přísahy. Děkuji majordomovi Edisonovi za stále plné žaludky a spokojené úsměvy na tvářích. Díky také velitelům hradů, Renlymu a Tvrdojílovi za oddanou službu. Děkuji také Thorenovi, Yorenovi a Benjenovi za službu lordu veliteli. Největší dík však patří našemu lordu veliteli Jeoru Mormontovi, bez něhož by se naše mise nemohla uskutečnit.

Bratr Tormund