Ministrantské Vánoce

Bohužel, pandemie covidu zastavila mimo jiné i ministrantské schůzky. Ale ministranti nemusí zoufat, protože si pro ně jejich vedoucí připravili program na vánoční prázdniny.

Pro STARŠÍ ministranty je připravena týdenní hra s napínavým a poučným příběhem. Bude probíhat na území Slavkova nebo v blízkém okolí (např. Obora), některé úkoly půjde plnit i doma. Hra je nachystána tak, aby ji kluci mohli hrát sami na vlastní pěst (kvůli aktuální situaci). Na každý den dostanou instrukce, co mají dělat.

Pro MLADŠÍ ministranty bylo mnohem složitější něco vymyslet tak, aby nebyl problém s covidem. Připravili jsme trasu po okolí Slavkova, která bude doprovázena úkoly a zprávami. Trasa má cca 4 km. Tento program může malý ministrant absolvovat klidně se starším sourozencem, nebo se z toho může stát rodinná vycházka. Je to příležitost jak o Vánocích strávit nějaký čas spolu na čerstvém vzduchu a trochu poznat okolí našeho města. Stačí si vybrat nějaký hezký den, kdy budete mít čas a chuť a vydat se na cestu :).

Program pro starší by měli určitě zvládnout všichni z 6. až 9. třídy a klidně i zdatní páťáci. První instrukce budou odeslány v pondělí 28.12. Hra pro starší bude trvat celý týden. Zprávy a stanoviště pro mladší budou přístupné také v celém tomto týdnu (od pondělí 28. do neděle 3.). Prosíme, přihlašte své děti, ať víme, komu a kam posílat instrukce:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeAAAiWBm4SwW1EEpi6DDjOfH43Lchd5-9GvBfxa5Zg5PHDEg/viewform?usp=sf_link

Chceme také všem popřát krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku. Snad se brzy vrátí i páteční schůzky. Zatím budeme moc rádi, když se kluci zapojí do prázdninového programu. Pokud bude tento program úspěšný, moc rádi zase připravíme něco dalšího 🙂

Za vedoucí ministrantů

Ondra Čahoun Mlčoch