Ministrantský pobyt na chatě Jelenice

Akce "Lovci na Aljašce" byla sice utajená, ale něco prosáklo ven. I fotky.

Fotografie zde.
Vše začalo v pátek 25. října, kdy jsme měli v 16:00 sraz před farou. Po příchodu všech nahlášených vedoucí naložili zavazadla a auta vyjela směr Pozořice. Když všichni dorazili na předem určenou křižovatku, od které vedla cesta přímo k chatě, vyšli jsme. Po asi 2 kilometrech jsme došli k chatě Jelenici. Po rychlé obhlídce okolí se všichni začali vybalovat. Pak byl nástup a všichni s údivem zjistili, že jsou na Aljašce se zkušenými lovci Jassiem (Jirka Matyáš), Casseyem (Tomáš Zbořil) a Bobem (Tomáš Fries). Nepřátelé zajali našeho kamaráda Jimmyho a zanechali nám vzkaz: „Jestli budete dál hledat zlato, tak vás všechny zabijeme.“ Tohoto vzkazu jsme se ovšem nezalekli, rozdělili jsme se do skupin a pokračovali ve výcviku. Vedoucí nám přichystali mnoho zajímavých etapových her. Nakonec všechny skupinky vedené Čahounem, Dollym a Ferem, některé s menšími potížemi, dorazili k hrobu našeho kamaráda Jimmyho. Tam jsme našli dopis, ve kterém nás Jimmy uklidnil, že je naživu a utekl jim i se zlatem. Nakonec všichni našli zbytek pokladu, první došla skupinka vedená Ferem, na druhém místě skupinka Čahouna a na skvělém posledním místě skupinka Dollyho. Děkujeme všem co pro nás připravili tento nádherný pobyt, všem vedoucím, panu faráři a hlavně kuchařkám, které nám uvařili vynikající obědy.

Dolly a Čahoun