Misijní kříž přivezen do Slavkova

Misijní kříž, který pro Slavkov požehná v neděli Benedikt XVI., je již od středy večer ve Slavkově.

Kříž je z dubového dřeva výšky 2,2 metru, váží 300 kg, spočine na podstavci z božanovského pískovce výšky 80 cm s nápisem a má umělecké ztvárnění. Navrhl jej výtvarník Milivoj Husák a realizoval jej sochař Vladimír Matoušek.

misijní kříž

Misijní kříž bude po celou dobu misií ve slavkovském kostele jako znamení naší spásy a jeho postavení je vyvrcholením misijního týdne. Je památkou na tuto událost. Protože 27. září navštíví Brno papež Benedikt XVI., je reálná možnost, aby spolu se základními kameny nových církevních staveb požehnal i tento kříž a zároveň všem, kteří se budou misií účastnit. Naše město by tak mohlo získat svým způsobem jedinečnou památku požehnanou papežem, jehož návštěva bude v našem kraji ojedinělá, a která by mohla být prezentována nejen farností, ale také městem Slavkovem a mohla upoutat pozornost zahraničních návštěv a turistů.

misijní kříž

misijní kříž

nesení kříže