MSKA: Proč Církev zakazovala úrok

MSKA: doc. Ing. František Svoboda, Ph.D. pro nás připravil 10. 5. 2017 v 18 h v prostorách slavkovského kina Jas přednášku na téma: "Proč Církev zakazovala úrok".

Pozvánka na přednášku Moravsko-Slezské Křesťanské Akademie

Po kratší přestávce si pro Vás slavkovské pobočka MSKA připravila další zajímavou přednášku. Tentokráte tématem bude historie, a tak trochu i ekonomika. Naše pozvání přijal doc. Ing. František Svoboda, Ph.D., který si pro nás připravil přednášku na téma: „Proč Církev zakazovala úrok“ a co vlastně mají společného André Breton, Michelangelo, Adam Smith a Savonarola.

Jak samotný název napovídá, tak v přednášce bude vylíčen středověký pohled Katolické církve na otázku půjčování peněz a úroku. Budou i zmíněna méně známá fakta o tom, jak se k tomu stavěli například františkánští řeholníci v Itálii.

Doc. Ing. František Svoboda, Ph.D. působí na Filozofické fakultě Masarykovi univerzity. Zaobírá se ekonomikou veřejného sektoru, ekonomikou kultury nebo filantropii a dobrovolnictvím.

Tato přednáška se uskuteční dne 10.5.2017 v 18 h v prostorách slavkovského kina Jas. Vstupné bude tradičně dobrovolné. Na přednášku Vás všechny srdečně zvou všichni členové slavkovské pobočky MSKA.

Luděk Červinka