MSKA: SpaceX – Fenomén současné kosmonautiky

MSKA - přednáška SpaceX – Fenomén současné kosmonautiky - historie, současnost i budoucnost, Dušan Majer, (oprava termínu:) ve středu 22. 11. v 19.00 kino Jas, vstupné dobrovolné.

Vážení příznivci MSKA ve Slavkově. Při zakládání naší pobočky jsme si kladli za cíle nejen plnit poslání Moravsko-Slezské křesťanské akademie, ale také tímto způsobem popularizovat vědu a vědecký pokrok. Proto následující přednáška se bude lehce vymykat z obvyklého stylu. Naše pozvání totiž přijal jeden z největších současných českých popularizátorů kosmonautiky, hlavní autor serveru www.kosmonautix.cz, Dušan Majer. Téma přednášky se nabízí úplně samo, protože úspěchy americké soukromé společnosti jsou prostě ohromující a budí pozornost nejen v řadách laiků, ale hlavně pak v prestižním kruhu kosmických velmocí. O Elonu Muskovi, zakladateli a majteli SpaceX, si můžeme myslet mnoho, ale určitě mu nemůžeme upřít jeho smělé cíle, které se mu daří postupně plnit a to ve všech oblastech techniky. SpaceX je dnes už jeden z nejvýznamnějších hráčů na poli kosmonautiky a velmi výrazně šlape na paty takovým gigantům jako je ruský Roskosmos, Činské národní kosmické agentuře či i evropské ESA.

Tímto Vás tedy všechny zveme na přednášku s názvem SpaceX – historie, současnost i budoucnost, která se uskuteční dne 22.11.2017 v 19h v prostorách slavkovského kina Jas. Vstupné bude jako obvykle dobrovolné.

Dušan Majer je český odborník na kosmonautiku. Je šéfredaktorem úspěšného českého blogu o kosmonautice a autorem pořadů Vesmírné výzvy a Dobývání vesmíru, které vycházejí na internetové televizi Stream.cz. Také jej můžete znát z živých komentovaných přenosů startů raket na serveru www.youtube.com. Za svoji činnost obdržel několikrát cenu Akademie věd České republiky za popularizaci vědy.

Zve kolektiv MSKA ve Slavkově